Rüyada Dokumak görmek tabiriİhtilafı olan kimseyle anlaşmaya, bütün meydana getiren parçaları yerli yerine koyarak yararlı hale getirmeye, Bez, kumaş vs. dokumak bazen ömrün sayılı günlerine, hapisteki kimsenin kurtulmasına, dış tehlikelerden korunmaya, eşiyle muhabbet etemeye, Dokkuma tarağı genç kız için kocaya, bekar erkek için haysiyetli, hayatın sıkıntılarına katlanan kadına, Dokumacı duvar ustasına, işi gereği çok yolculuk yapan ve aşırı yorulan kimseye delalet eder.Rüyada bir tezgahta bez veya kumas veya hali dokudugunuzu görmek, sizin veya bir yakininizin uzak bir yolculuga çikacagina, eger tezgah basinda sizden baska bir veya bir kaç kisi daha varsa o takdirde uzak bir yerden çok sevdiginiz bir kimsenin gelecegine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada dokumak, ömrün kisalmasina yahut ömrün günlerinin çogu nün gitmesine isarettir. Bazi kere de dokumak, orta halli olmaya ve maisetinin genisligine isarettir. Elbise dokudugunu gören kimse, uzak bir yere yolculuk yapar. Bez dokumak için yer yaptigini gören kimsenin yolculuk için hazirlanmasini isarettir.
Rüyada görülen dokumak, sefere (yolculuğa) işarettir. Dokumak ve dokuma rüyaları, şu cihetlere de işaretle yorumlanmıştır. Sefere, ticarete, işleri düzeltip yoluna koymaya, gizli bir işe, hapisten kurtulmaya, tatlı ve keyifli yaşamaya ve bazen de yalan ve kedere işaretle yorumlanıyor.
• Kirmânî’nin yorumu: Bir kimsenin rüyada elbi­selik bir kumaş dokuduğunu ve işini tamamlayıp bi­tirdiğini görmesi, rüya sahibinin bir yolculuğa çıka­cağına ve maksadına (amacına) ulaşacağına işaret olarak yorumlanır. Şayet dokuduğu elbiselik kuma­şını bitiremediğini, yani işini tamamlayamamış ol­duğunu görmek, istek ve arzusuna, maksat ve ama­cına ulaşamayacağına işaretle yorumlanır.
• Sâlimî’nin yorumu: Dokumak ile ilgili rüya, ke­der, üzüntü ve sıkıntıya, endişe ile derin derin dü­şünmeye işaret olarak yorumlanır demiştir. Rüya­sında dokuduğu işini tamamlayıp bitirmiş olduğunu görmek, bu sayılan sıkıntılardan kurtulacağına işaret. eder. Dokuduğu işini bitiremediğini, tamamlayama-dığını gören kişi, kedere ve endişeye düşer şeklinde yorumlanır.

Rüyada Dokumak için Yorum Yok

Son Eklenen Rüya Tabirleri