Rüyada Düğümlemek görmek tabiriİp ve urgana düğüm atmak zöleşme ve anlaşmalara, Bir düğümü çözmeyi başaramamak can sıkıntısına, onu çözmek üzüntü ve kederden kurtulmaya; düğümü başkasının çözüvermesi birinden görülecek yardıma yahut yönetimde bulunan birinden gelecek sıkıntıya, Düğümüü çözmek arzu edilen şeyin olmasına yahut bir problemi halletmeye, Bir şeyi düğümlemek bazen nikaha, ticarete, memuriyete ve gelecek bir faydaya delalet eder.Dügüm rüyasi bir çok sekilde tabir olunur. Gömlegini dügümledigini gören, ticaret yapar. Bir ip üzerine dügüm atmak, din kuvvetine; mendili dügümlemek, hizmetçi sahibi olmaya; donuna dügüm vurmak evlenmege; iplik üzerine dügüm yapmak, içinde bulundugu iste israr etmege delalet eder. Bu esyadan biri üzerinde kendi yapmadigi halde dügüm yapildigini görmek, hükümet tarafindan zorluga ugramaya; bir dügümün kendi kendine söküldügünü görmek, ümit etmedigi bir yerden kolaylik görecegine isarettir. Dügmesinden ve kaybolmasindan korkulan bir sey üzerine dü-güm vurup baglamak iyidir. Bir hayvani yularindan veya ayagindan baglamak da hayra delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada bir seyi dügümlemek nikah kiymaya ve inciden gerdanliga isaret eder. Rüyada gömlege dügüm vurmak, ticarette sözlesmeye, urgana dügüm vurmak, borca, mendile dügüm vurmak, bir hizmetçiden fayda görmeye, kilota dügüm vurmak, nikah bagina, iplige dügüm vurmak, memuriyet veya ticaret gibi arzu ettigi bir seyi kuvvetlendirmeye isarettir. Dügümlemek bir seyi kolaylastirmaya isarettir. Dügümlemeye çalistigi bir seyi dügümleyemezse, bir seyin güçlesmesine isarettir. Dügümlenmis bir seyi çözmek, arzu ettigi seyi çözmeye isarettir. Bir kimse rüyada bir urgana veya bir ip ya da bir keseye dügüm vurdugunu ve onu çözmeye çalistigi halde çözemediginden caninin sikildigini ve tanimadigi bir insanin onu çözdügünü görse, vuku bulacak sikinti ve kedere isarettir. Eger dügümü çözerse Allah (C.C.) o kimseyi hatirina gelmedigi bir sekilde üzüntü ve kederden kurtarir. Bazen de dügümler, onlari gören kimse için yapilan sözlesme ve anlasmalara isarettir
Düğümlemek rüyası birkaç şe­kilde tâbir olunur. Bir kere düğümleme kelime olarak birkaç şekilde kullanılmaktadır. Meselâ: Düğüm at­mak, düğüm vurmak ve düğümlemek. Bu üç kelime yorumu olarak aynı anlam taşımaktadır. Bazı rüya kaynaklarında, düğüm vurmak, düğüm atmak ve dü­ğümlemek, şeklinde kelimeler ayrı kullanılmıştır. Ancak yorumlar aynıdır.
• Rüyasında donunu (külotunu) düğümlediğini görmek, onun evleneceğine işaretle yorumlanır.
Uyku halinde (rüyada) dünyayı terfeettiğini gören kişinin bu rüyası, onun (rüya sahibinin) hanımını ter-kedeceğine, hanımını boşayacağına ve ondan ayrıla­cağına işarettir denmiştir. Çünkü kadın dünya ni­metlerinin simgesidir. Dünyayı sevmeyip onu ter-kettiğini, bıraktığını gören, dünya nimetlerinden olan kadınını (hanımını) terkederek o nimetten mah­rum olacağının işaretidir denmiştir.

Rüyada Düğümlemek için Yorum Yok

Son Eklenen Rüya Tabirleri