Rüyada Lisan görmek, Rüyada Lisan , Rüyada Lisan tabiri

Rüyada Lisan görmek tabiriBakınız; Dil, Dilbilgisi.Rüyada anlamadigi bir dille konustugunu gören, yabanci bir ülkede yalniz basina kalir. Veya yabanci kimselerle birlikte bir seyahate çikar. Baska bir yabanci memlekette olup kendi dilinden anlayan kimselerin olmadigini ve bu yüzden derdini anlatamadigini görmek, çaresi olmayan bir hastaliga yakalanacagina, doktorlarin kendisine gerekli ilaci veremedikleri için hastaliginin geçmeyecegine delalet eder. Rüyada dil görmek, kişinin tercü­manı, rehber ve kılavuzu anlamına işaretle yorumla­nır. Rüyada görülen dil, kişinin işlerini yürüten bir müdürüne işaretle de tâbir olunmuştur.
• Kişinin dili, hata yaptığı bir mahal (bir yer) ola­rak da yorum yapılmıştır. Buna göre dil, kişinin hata kaynağıdır şeklinde de yorumlanmıştır.
• Rüyasında dilinin ağrıdığını ve sancılandığını gören kişinin bu rüyası, rüya sahibi kişinin, yalan söylediğine ve yalan söyleyeceğine işaret eder.
• Rüyasında dilinin bağlı olduğunu gören kişi, kendini anlatmakta, aciz kalır ve susmak zorunda kalır. Bundan dolayı fakirliğe düşer, sıkıntı çeker, dertle kederle uğraşır şeklinde yorumlanır. Başka bir tabire göre, düşmanına mağlûp olacağına işarettir.
• Rüyasında dilinin uzadığını veya uzamış oldu­ğunu gören kimsenin bu rüyası, onun çok konuştu­ğuna ve gereksiz şeyler söylediğine ve bu sebeble hem kendisine, hem de çevresindeki kişilere zarar vereceğine işaretle yorumlanır.

Rüyada Lisan için Yorum Yok

Son Eklenen Rüya Tabirleri