Rüyada adet görmek tabiriİbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada bir genç kızın âdetinden temizlendiğini ve gusül aldığını görmesi, tövbe etmesine ve rahata kavuşmasına, adet vakti geçmiş yaşlı kadının adet görmesi, çocuğu olacağına delalet eder. Nitekim ayeti kerimede şöyle buyrulur. (O esnada İbrahim’in hanımı ayakta idi. Bunu duyunca güldü. Bizde ona İshak’ı müjdeledik)8 ayeti kerimedeki “güldü” kelimesinden kast edilen adet görmesi olarak tefsir edilmiştir.

Rüyada özür kanı olduğunu görmek, kurtulmak istediği halde kurtulamamaya delalet eder.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’ iri tabiri: Bir adamın rüyada adet görmesi, haram işlediğine delalettir. Bir kadın rüyasında adetli olduğu halde kocasıyla ilişkiye girdiğini görmesi, oturdukları mahalleden çıkacaklarına delalet eder.

Bir tabire göre, bir adam rüyasında adetli olduğunu görmesi, yalan söylemesine, hanımının adetli olduğunu görmesi işlerinin kapanmasına delalettir.

Adet görmek, hacamata, şeytana, akacak kana, etek tıraşına, dinde, namazda ve oruçta eksikliğe ve hastalığa delalet eder, denilmiştir. Adet görmeyen bir genç kızın rüyada adet görmesi, evlenmesine, normalde adet görüyorsa, kan akmasına delalet eder.

Adet ve istihaze görmek, eşler arasında ayrılığa da delalet edebilir. Kısır kadının rüyada adetli olması ve hamile kadının adet görmesi erkek çocuğa delalettir. Bir adamın rüyada adet görmesi, kendisine helal olmayan birisi ile ilişkiye girmesidir. Hanımının adetli olması işlerinin bozulmasıdır.

Rüyada adet görmek, ya da başka bir deyişle aybaşı, zorluk ve zahmet anlamına gelir. Düzenin bozulmasına her şeyin giderek daha kötü bir hal almasına, karmaşaya, kavgaya ve korkuya tabir edilir. Hayırlı şekilde yorumlanmaz, malın ve paranın azalmasına, haydan gelenin huya gitmesine yorulur. Rüya sahibi için tehlikeli sularda yüzeceği anlamına gelir. Rüyada adet görmek, doğru yoldan şaşmaya ve sapmaya işaret eder.

Rüyada Adet Olduğunu Görmek

Rüyasında adet olduğunu gören kişi, bildiği doğruları, ailesinden aldığı görgüyü ve terbiyeyi bir kenara bırakıp, ahlaksız ve günahkar sayılacağı işler yapacak demektir. Rüya sahibi dinden çıkacak, hak yolunu da terk edecektir diye yorumlanır.

Rüyada Erkeğin Adet Olması

Rüyada bir erkeğin adet olduğunu görmek ya da bir erkeğin rüyasında kendisinin adet olduğunu görmesi eğer evliyse eşini bir başka kadınla aldatacağına, bekârsa da evli bir kadınla birlikte olacağına delalet eder. Zina anlamına gelir.

Rüyada Hamile Kadının Adet Olması

Hamile olan bir kadın rüyasında adet olduğunu görürse ya da kadın veya erkek fark etmeksizin rüya sahibi, rüyasında hamile olan bir kadının adet olduğunu görürse bir evlat sahibi olacağı ile müjdelenir.

Rüyada Yaşlı Kadının Adet Olduğunu Görmesi

Yaşlı bir kadın kendisini rüyada adet olmuş görürse bu çok kötü bir habere işaret eder. Rüya sahibinin hayatını kaybedeceğine ve ailesine büyük acılar yaşatacağına delalet eder.

Rüyada Aybaşı Olmak

Rüyada aybaşı olmak, yalana, hırsızlığa, ihanete ve fesat olmaya tabir edilir. Rüya sahibinin iyi ve güzel huylarını kaybedip, ahlaka ve dine aykırı işlere kalkışacağına yorulur.

Rüyada Hayız Kanı Görmek

Rüyada hayız kanı dert, sıkıntı ve yokluk anlamına gelir. Rüyasında hayız kanı gören kişinin rüyası hastalanıp can derdine düşeceği anlamına gelir.

Rüyada adet için Yorum Yok

Son Eklenen Rüya Tabirleri