Rüyada ağaç görmek tabiriAğacın tabiri, o ağacın cinsine, mahiyetine, faydalı ya da faydasız olma gibi özelliklerine göre yapılır Her mevsim yeşil kalan, yaprakları dökülmeyen ağaçları görmek dinde sebat etmeye, zenginliğe, uzun ömre ve rızkın devamına delalet eder. Yaprağını ddöken ağaçları görmek -ağacın cinsine göre- sevinç ya da üzüntüye; fakirlik ya da zenginliğe delalet eder. Tanınmayan ağaç endişe ve şiddetle tabir edilir. Meyveli ağaç Müslüman için salih amele, kafir için hidayet bulmaya; meyvesiz ağaç müslüman için amelsiz ilme, kendisinden fayda hasıl olmayacak kimseye, Bir ağacın altında gölgelenmek,yağmurdan dolayı ağacın altına gelmek ya da korku dolayısiyle bir ağaç altına sığınmak varlıklı ve iktidar sahibi bir kimsenin himayesine girmeye, rızka delalet eder. Ağaç dikmek bir eve damat olmakla şeref bulmaya, Ağaç üzerinde yatmak çok çocuğa, Kendini ağaç üzerinde görmek çekindiği şeyden korunmaya, Ağaç kesmek iyi değildir. Ağacın kuruması hastanın ya da kaybolmuş birinin vefatına, Kuru ağaç rızık ve hidayettir. Birtakım insanlarla bir ağaç altında bulunmak kişinin kitap ve sünnete uyduğuna, Derelerin, vadilerin ve dağların ağaçları umulmadık yerden rızıklanmaya, Bir ağaçta, o ağaca ait olmayan meyve görmek kocasından başka bir erkekten hamile kalan bir kadına, Bir ağaçtan, o ağacın meyvesi olmayan meyveleri toplamak haram mala, Ağaç üzerine çıkmak, bir kimseyi bir şeyden men etmeye, Ağaçtan inmek bir adamdan ayrılmaya, Ağaçtan düşerek bir yerini kırmak, bir işten dolayı zarar görmeye, Ağaçtan düşerek ölmekRüyada meyva ağacı görmek, isteklerin gerçekleşeceğini ve maddi kazancı belirtir. Yapraksız ve kuru bir ağaç görmek, isteklerin gerçekleşmiyeceğini belirtir. Çok yapraklı ağaç ise sağlık ve mutluluk belirtir. Rüyada meyve ağacı görmek, isteklerin olacağına ve maddi kazanca işarettir. Yapraksız ve kuru bir ağaç fakırlık; çok yapraklı ağaç ise sağlık ve mutluluğu belirtir. Ağaç dalı kısa bir süre için sorunların çözüleceğine, fakat tekrar başlayacağına işarettir.Canlı, yeşil ve ulu bir ağacın altında durmak daima korunacağına ve talihli olacağına işarettir. Ağaç kesmek ise yanlış yola sapmak olarak yorumlanır.Rüyada agaç bir çanak görmek, iyi huylu ve elinden is gelir bir yardimci veya hizmetçi ile yorumlanir.Genelde ağaç rüyaları çok iyi sayılır. Yalnız yaprakların yeşil, canlı, ulu vb olmaları yorumu değiştirir.Genelde ağaç rüyaları çok iyi sayılır. Yalnız yaprakların yeşil, canlı, ulu vb olmaları yorumu değiştirir.

Rüyada ağaç görmek, yakın bir zamanda evlenip aile kuracağınıza, çoluk çocuğa karışacağınıza ve bu aile hayatınızda mutlu ve huzurlu günler geçireceğinize yorulmaktadır. Ayrıca bir tartışmaya girebileceğinize de yorumlanabilmektedir.

İsmini bilmediğiniz ve daha önce görmediğiniz ağaçları rüyanızda görmeniz gelecekle ilgili kaygılarınızın olduğunu işaret eder.

Ağacın diğer bir anlamı iş ya da çekinmeden vereceğiniz kararlar olacak. Ne karar verirseniz verin, varacağınız sonuç sizin için olumlu olacaktır. Kendinizle ilgili eğitimlerinizi tamamlayarak bu eğitimlerin iş hayatınızda size fayda sağlayacağına işaret eder. Almış olduğunuz eğitimlerin size iş hayatınızda birçok başarı sağlayacağına, bu başarıların da sağlam zeminler üzerinde kurulmuş olacağına delalet eder.

Rüyada görülen ağacın cinsine bağlı olarak farklı yorumlara sahip olmaktadır. Bu nedenle rüyada ağaç görmek için tek bir rüya tabiri bulunmuyor. Rüyanızda gördüğünüz ağacın türüne ve görüş şekline göre rüya tabirini kendi kendinize yorumlamanızda fayda olacaktır.

Rüyada ağaç görmek tabiri

Kokulu ağaç

Rüyanızda meyve vermemiş, güzel kokan bir ağaç görmeniz etrafınızdaki kişilerden iyilikler göreceğinize delalet eder. Bu rüyanın bir diğer tabiri ise ağaç meyvesiz olduğu için, yeterli derecede bilginizin olmadığı konularda gereksiz yorumlar yapacağınıza işaret etmektedir.

Meyve ağacı

Rüyada meyve ağacı görmek, manevi hayatınızdaki yaşanacak olumlu yöndeki değişimleri simgeler. İç dünyanızdaki tekamül devam ediyor ve siz iyiliğe yöneliyorsunuz demektir. Meyve ağacı kişisel gelişimi de simgelemektedir. Bilgi dağarcığınızı genişletebilir, daha çok okuyabilir ya da kurslara gidebilirsiniz.

Rüyanızda ağacın üzerindeki meyveleri net olarak görebilmişseniz yakın zamanda nimetleriniz artacak demektir. Meyveler bereketi simgelediğinden hanenizdeki kazanç artabilir. Özellikle bu meyveleri toplamışsanız bu rüya gelirinizin artacağına delalet eder.

Hurma ağacı

Rüyada hurma ağacı görmek, yakın zamanda hediye alacağınıza yorulmaktadır. Bir diğer rüya tabirine göre ise ticaretle ilgilenen bir kişinin rüyasında hurma ağacı görmesi, yaptığı ticaretin genişleyerek büyüyeceğinin habercisidir. Rüyanızda birden fazla hurma ağacının sizin olduğunu görmeniz, yöneticilik yapacağının müjdecisidir. Görmüş olduğunuz hurma ağaçları ise altınızda görev yapan çalışanların temsilidir. Bakımsız ve meyvesiz bir hurma ağacı görmeniz ise kötü karakterli bir kişinin hayatınıza gireceğinin işaretidir. Çekirdekten yetişerek büyümüş bir ağacın bu sürecini rüyanızda görmeniz ise evladınızın ilim sahibi ve iyi ahlaklı yetişeceği anlamına gelir. Hurma içeriğinde insan yaşamı için gerekli birçok vitamin ve mineral barındırır. Bu nedenle son derece bereketli bir meyvedir. Bu bakımdan rüya tabircileri hurma ağacı gören kişinin hanesine bereket geleceği yorumunu da yapmışlardır.

Hurma ağacı görmek, hile yapmadan dürüst bir şekilde çalıştığınızda tüm başarıların size geleceğine işaret eder.

Üzüm ağacı

Rüyada üzüm ağacı görmek, mevki sahibi olduğu gibi aynı zamanda mütevazı bir kişinin hayatınıza gireceği gösterir.

Rüyanızda üzüm ağacı görmüş ve üzümleri toplamışsanız, bu rüya çevreniz tarafından saygı göreceğinize işaret eder.

Dut ağacı

Çok istediğiniz zengin ve refah içerisinde bir hayat yaşarken, çevrenize karşı bir o kadar da açık olacağınız anlamına gelir.

Ceviz ağacı

Rüyada ceviz ağacı görmüşseniz emekleriniz boşa çıkmayacaktır. Çok emek verip, zaman ayırdığınız işleriniz sayesinde evinize eşya alabilirsiniz. Eve bir mal girer. Bolluk ve bereketin size geleceğini bildirir. Ayrıca sağlıkla ilgili problemler yaşıyorsanız, kısa süre içerisinde şifalanacağınızı müjdeler. Bir iş sahibi iseniz, yakın zamanda bir iş seyahatine çıkacağınız anlamına gelir.

Elma ağacı

Rüyada elma ağacı görmek yaşamınızda olumlu gelişmeler gerçekleşecek demektir. Pozitif insanlarla karşılaşabilirsiniz veya yaptığınız işlerin sonucu sizi memnun edebilir. Elma ağacı her zaman olumlu bir şekilde tabir edilir.

Yakın zaman içerisinde bir ikilemde kalabilirsiniz. Vereceğiniz karar sizin için güç olabilir. Bu konuyla ilgili ince eleyerek sık dokumalısınız. Rüyanız da size fikir verebilir. Elmalardan yemişseniz; yediğiniz elma tatlıysa doğru bir karar vereceğinize, ekşi ise yanlış bir karar vereceğinize yorumlanır.

Şeftali ağacı

Rüyada şeftali ağacı görmek manen ve madden kendinizi geliştireceğiniz anlamına gelir. Gelecekte çok mal sahibi olacağınız gibi aynı zamanda karakter özelliklerinizden de ödün vermeyeceksiniz demektir.

Muz ağacı

İnancı yüksek ve aynı zamanda zengin bir kimse hayatınıza girecektir.

Zeytin ağacı

Zeytin ağacı son derece olumlu gelişmeler yaşanacağının işaretidir. Rüya tabircilerine göre zeytin ağacı, tüm ağaçların yanında özel ve farklı bir yere sahiptir. Bu nedenle hayatınızdaki ilerlemeler hızlanabilir, girdiğiniz işlerin arkası kolayca gelebilir. Rüyanızda zeytin ağacına tırmanmışsanız, evinize almak istediğiniz bir eşya varsa onu alırsınız ya da evinize gelen gelir artar. Bu rüya iş yaşamındaki yükselişe de işaret edebilmektedir. Zeytin ağacını sulamışsanız, iş yaşamınızdaki amaçlarınıza muvaffak olursunuz. Zeytin ağacı dikmek veya diken birini görmek ise yaşadığınız sorunlardan kurtulacağınızın işaretidir.

Portakal ağacı

Rüyada portakal ağacı görmek, hayatınıza güzel ve hoşlanabileceğiniz biri girecektir.

Kiraz ağacı

Bir erkek evlat sahibi olacağınıza ve eğer evli değilseniz yakın zamanda maddi olarak güçleneceğiniz anlamına gelmektedir.

Nar ağacı

Yakın zamanda kuracağınız işte bolluk ve bereket sağlayacağınıza işaret eder.

Armut ağacı

En son dilediğiniz dileğin gerçekleşeceğini müjdeler.

Meyvesiz ağaç

Meyve vermemiş ve tek yapraklı bir ağaç görmeniz gelecekle ilgili kaygılarınız dolayısıyla harcamalarınızı kısıtlayacağınıza işaret eder.

Bir ağacın üzerinde kendinizi uzanırken görmüşseniz, fazla sayıda evladınız olacağına işaret eder. Aynı zamanda korkularınızdan arınacaksınız.

Sedir ağacı

Sedir ağacı maddi açıdan rahat ve güzel ahlaklı bir erkekten yardım alacağınızın habercisidir.

Mersin ağacı

Mersin ağacı şifalanmayı simgeler. Rüyasında mersin ağacı gören bir kişi sağlık problemleri yaşıyorsa iyileşir.

Bir diğer rüya tabirine göre ise bu rüya, rüya sahibinin isteklerinin gerçekleşmesinin zor olduğuna ve çabalarının sonuç vermeyeceğine işarettir.

Çam ağacı

Çam ağacı inancınızla ilgili konulara yoğunluk vereceğinize yorulur.

Palmiye ağacı

Palmiye ağacı huzurlu günlerin sizi beklediğini gösterir. Ün, başarı, yeni umutlar ve uzun ömür, palmiye ağacının simgeleridir. Bununla birlikte palmiye ağacı eğlenceli vakti temsil eder. Tatile çıkabilir ya da kendinize dinlenmek için biraz zaman tanıyabilirsiniz.

Ağaca çıkmak

Rüyada ağaca çıkmak, ilmi yüksek bir kişi ile çalışmalar yapacağınıza işaret eder. Bu kişi iş yaşamınızda oldukça tecrübeli bir yönetici olabileceği gibi eğitim alanında unvan sahibi bir kimse de olabilir. Gelişime açık olan yönünüzle ilgili bu konuda derin bilgisi olan bir kişinin yardımını alabilirsiniz.

Ağaç dikmek

Rüyada ağaç dikmek, bilginiz ve deneyimleriniz sayesinde mevkinizin artacağına delalet eder. Bu mevki artışı itibar kazanmak olabileceği gibi kariyerinizdeki yükseliş de olabilir.

Bir diğer rüya tabirine göre rüyada ağaç dikmek çocuk sahibi olacağınız anlamına gelmektedir.

Evinizin bahçesine ağaç diktiğinizi görmüşseniz, evlatlarınızın sayısına işaret eder. Ne kadar çok ağaç dikmişseniz evlatlarınızın sayısı da o kadar çok olacaktır.

Ağaç kesmek

Rüyada ağaç kesmek, canınızı sıkacak bazı olaylarla karşılaşabileceğinize delalet eder. Bu can sıkıcı durumlar sizi biraz mutsuz edebilir.

Ağacı kökleriyle birlikte kestiğinizi görmüşseniz bir kimseyi konumundan edeceksiniz demektir.

Ağaç yaprakları

Rüyanızda gördüğünüz ağaç yaprakları yeşil, büyük ve hayat dolu ise; yaşamınızın uzun olacağına delalet eder. Bu rüya ayrıca çok paranızın olacağı şeklinde de tabir edilmektedir.

Yaprakları dökülmüş bir ağaç ise bir süre geçim sıkıntısıyla karşılaşabilirsiniz.

Yeşil yaprak

İşlerinizde doğru adımlar atabilmeniz için kendinize bir yol haritası çizmeniz gerektiğine işaret eden bir rüyadır. Bu rüyayı uyarı niteliğinde kabul etmeli ve değerlendirmelisiniz.

Sarı yaprak

Aşk acısı çekebilirsiniz.

Kurumuş yaprak

Bazı sıkıntılı günler geçirebilirsiniz. Bu sıkıntılar kısa sürecektir.

Ağaç kabuğu

İş yada özel hayatınızda stabil bir durum hakim. Bu durgunluk bir süre daha bu şekilde devam edecektir.

Ağaç çileği

Ummadığınız bir zamanda size gelecek olan mutluluk ve ferahlığı müjdeler. Yakın zamanda şanslı olacağınız günlere gireceğinizin göstergesidir.

Ağaç çiçekleri

Eğer rüyanızda bir ağacın çiçek açtığını gördüyseniz, çevrenizden sevinçli haberler duyacağınıza, mutluluklar yaşayacağınıza, hayırlı işler yapacağınıza ve size hayır geleceğine işaret eder.

Bir diğer yoruma göre ise şanslı günlerin kapılarının açılacağına delalet eder.

Eğer ağaçlardan çiçek topladıysanız, elinizden para çıkacağına yorulmaktadır. Beklenmedik borçlarla karşılaşıp o borcu ödeyeceğiniz anlamına da gelebilir.

Nar ağacı çiçeği

Bekarlar için yakın zamanda biriyle tanışıp evleneceğinize işaret eder.

Erik ağacı çiçeği

Yaptığınız işler ve sergilediğiniz davranışlar sonrasında, çevrenizden övgüler alacaksınız.

Ayva ağacı çiçeği

Rüyada ayva çiçeği görmek, bir yerden haber bekliyorsanız beklediğiniz haberin sizi sevindireceğine işaret eder.

Söğüt ağacı çiçeği

Dışarıdan soğuk ve sinirli gözüken fakat özünde içten ve merhametli olan bir erkekten yardım alabilirsiniz.

Filiz dikmek

Bir erkek rüyasında bir ağaç filizi diktiğini gördüyse yakın zamanda bir damat olacağına ve aile kuracağına işaret eder.

Ağaç kökü

Bir ağacın kökü yoksulların mallarınız üzerindeki hakkıyla ilintilidir. Görmüş olduğunuz bu kökler geniş ve güçlü idiyse, hak sahiplerine adaletli bir şekilde mallarınızdan verdiğinize; kökler kuru ve cansız idiyse bu konuda cimrilik yaptığınıza işaret eder.

Ağaçtan düşmek

Rüyasında ağaçtan düşen bir kişinin başına bazı talihsizlikler gelebilir. Şansınızın pek de rast gitmediği bir döneme gireceksiniz. Bu nedenle herhangi bir işe başlamadan önce bir süre beklemenizde fayda

Rüyada ağaç görmek psikolojik yorum

Freud’un rüyalarla ilgili çalışmalarına göre, rüyada ağaç bölümlerine göre farklı simgeler taşımaktadır. Ağacın gövde kısmı bir erkeğin desteğini ifade eder. Ağacın dal kısımları ise bilinçaltında feminendir. Ağacın yaprakları çocukları simgelemektedir.

Ağacın kök kısmı bilinçaltını simgelemektedir. Ağaç ne kadar güzelse, rüyayı gören kişi o derece hayata olumlu bakmaktadır.

Bir ağaç gelişme arzusunu temsil etmektedir. Bilinçaltından gelen gelişim arzusu potansiyelinizi dizginlediğinize işaret eder.

Rüyanızda gördüğünüz ağaçlar net, canlı ve ışıltılıysa bu rüya sizin kendinizi geliştirmek istediğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte rüyada görülen ağaçlar korunma ihtiyacı ve güç ihtiyacını da simgeleyebilmektedirler.

Rüyanızdaki ağaç cansız ve kuruysa şu sıralar bir ilişkinizin bittiği ya da bir işinizin sonlandığı bir dönem olabilir. Kendinizi mutsuz hissettiğiniz ve umutlarınız tükendiği bir dönem geçiriyor olabilirsiniz.

Bir ağacın tepesinde olmanız, hedeflerinizin yüksek olduğunu göstermektedir. Ağaca tırmanma hızınız sizin amacınıza ulaşmak için ne kadar zaman geçeceğine dair öngördüğünüz bilinçaltınızdaki süreyi simgeler.

Düşen bir ağaç ise yaşamınızla ilgili kararlarda ve davranışlarınızda belirli bir dengeye oturamadığınıza işaret eder.

Rüyanızda ağacı kesmeniz sonuç alamayacağınız işlere zamanınızı ve emeğinizi gereksiz yere harcıyorsunuz demektir. Yaptığınız işlere olan güvensizliğinizden kaynaklanan bir rüyadır. Bununla birlikte böyle bir rüya, cinsel kaygılarınızı veya suçluluk duygularınızı da gösterir.

Ağaçla konuşmak

Rüyanızda ağacın dile gelip sizinle konuştuğunuzu görmeniz, başarılarınızın etrafınız tarafından şaşkınlıkla karşılanacağına ve herkesin size imreneceğine delalet eder.

Ağaç altında oturmak

Ağacın altında oturmanız ya da ağacın altına hava şartlarından dolayı sığınmanız, kaygılarınızın yersiz olduğunu gösterir. Korkularınızdan arınacaksınız ve şansınız yüksek olacak.

Rüyada ağaç için Yorum Yok

Son Eklenen Rüya Tabirleri