Rüyada akbaba görmek tabiriRüyada mısır akbabası görmek, ahmak kişiye delalet eder. Onu gündüz görmek, hastalıktır. Akbaba tuttuğunu görmek, savaşa ve kan dökülmesine delalettir. Rüya sahibi hasta ise ölümüne işarettir. Akbaba sürüsünün bir beldeye girdiğini görmek, o beldeye kan döken askerlerin girmesine ya da yanlış işler yapan kötü insanların gelmesine, ölülerin yıkandığı yere ya da mezarlıklara delalet eder.
Hasta olan kimsenin evinde akbaba görmesi, ölümüne ya da hastalığından dolayı ölüm tehlikesi geçirmesine delalet eder.
Deri tabaklayıcılar, demirciler, çömlekçiler gibi işini şehrin dışında yapan kimselerin akbaba görmesi, hayra delalettir. Doktor ve hastalar için ise, şerre delalettir.
Mısır akbabası görmek, düşmanlara ve şehirde oturmayan sefil kimselere, ölü yıkayanlara ve mezarlıkta yatan kimselere delalet eder.
Bir tabirde; evinde akbaba olduğunu görmek, yapacağı yardıma delalettir.
Nezaketsiz ve ahmak insanla tabir edilir. Akbaba kuşu tutmak hastalığa, Bir yerleşim alanına akbabaların girdiğini görmek, oranın istila edilmesine, Bir hastanın evinde akbaba görmesi ölümünün yaklaşmış olduğuna, Sanat ehli kişinin akbaba görmesi menfaatta, Akbaba sürüsü işsizliğe, serkeşliğe, korku ve sıkıntıya delalet eder.Kalbi kötülükle dolu düşmanı işaret eder. Akbaba gagalarsa, maddi ve manevi zarar görür.Rüyada akbaba görmek miskin, zararsiz bir yabanci adamla tabir olunur. Yaninda akbabanin etinden, tüyünden, kanatlarindan bir seyin bulundugunu görenin, fakir ve garip bir kimseden eline bir miktar mal veya baska bir sey geçer. Bir rivayete göre, o adam yüzünden sevap kazanir. Akbabaya bindigini gören, gurbete gider ve fakirlesir. Yaninda bir akbaba yavrusunun oldugunu görenin çocugu fakirlesir. Disi bir akbaba aldigini gören, fakir bir kadinla evlenir. Kirman-i demistir ki: Rüyasinda kendisine bir akbaba verildigini gören, hayir ve selamet ile dindar ve fakir bir topluma baskan olur. Akbabanin sesini isitmek, keder ve sikintidan kurtulmaktir. Bir baska rivayete görede: Akbaba Kusunu gece uyurken rüyada görmek, ahmak ve anlayissiz bir insana, gündüz uyurken görmek ise hastaliklara isaret eder. Bir kimse rüyada akbaba kusunu tuttugunu görürse, çok kanli bir kavga veya savasta bulunur ya da siddetli bir hastaliga yakalanir. Hasta bir kimsenin rüyada kendi evinde bir Akbaba Kusunu görmesi, ölümüne isarettir. Akbaba kuslari, issiz kimselere, haram kazanç ile mesgul olan hirsizlara, ya da kötü söz isitmeye isaret eder. Rüyada görülen Akbaba, rüya sahibinin erisecegi korku ve vahsete isaret eder. Bir kimse rüyada birçok akbaba kusunun bir sehire girdigini görse, o sehir halkina haremkes, sefih (eglenceye düskün) ve alçak bir takim asker girer. Hasta ‘ bir kimse rüyada kendi evinde bir akbaba kusu görse, o hasta ölür yahut hastaligindan dolayi ölüme yaklasir. Rüyada tabak, çanak, çömlek ve testi gibi seyleri imal edenler ve sehir haricindeki sanatkarlarin akbaba kusunu görmeleri, hayir ve menfaate, doktorlar ve hastalar için serre delalet eder. Akbaba kuslari düsmana, sehirde yasamayan sefil, alçak ve asaletsiz bir kavmin girmesine delalet eder. Akbaba kuslari issizlerden, ölü yikayanlardan ve kabirleri mesken eden taifeden bir takim kimselere delalet eder. Akbaba kuslari, duvarlar arasinda ve haram kazanç ile mesgul olan hirsizlara ayrilik ve vahsete, mamur yerin harabina ve kötü söze delalet eder. Nezaketsiz ve ahmak insanla tabir edilir. Akbaba kuşu tutmak hastalığa, Bir yerleşim alanına akbabaların girdiğini görmek, oranın istila edilmesine, Bir hastanın evinde akbaba görmesi ölümünün yaklaşmış olduğuna, Sanat ehli kişinin akbaba görmesi menfaatta, Akbaba sürüsü işsizliğe, serkeşliğe, korku ve sıkıntıya delalet eder.
Rüyada akbaba etini görmek, rüyada akbaba tüyü görmek, mal veya sevap kazanmaya, Rüyada akbaba sesi ise selamete çıkmaya, delildir. Rüyada akbaba yavrusunu yanında görenin, evladı fakir düşer.
Rüyada akbaba görmek, sıkıntıdan ve kederden kurtulmaya, akbabaya binmek seyehat etmeye dişi bir akbaba görmek fakir bir kadınla evliliğe, düşmanlarla mücadeleye ve onları yenmeye işarettir.
Eric Ackroyd’a göre: Bir akbaba size karşı kötü duygular besleyen birini temsil edebilir. Akbaba pusuda bekleyen düşmana işarettir. Ama bu akbaba yaralı ya da ölü değilse düşmanlar başarılı olamayacaklardır.
Kirmani’ye göre: Kendine bir akbaba verildiğini gören dindar olmanın yanı sıra, sabreden ve şükreden fakir biri olur.
Rüyada akbabayı ağzında yem varken görmek, gönül ilişkinizi gözden geçirin.
Rüyada tüyleri yolunmuş akbaba görmek, kaybettiğiniz bir şey hakkında bilgi alacaksınız.
Rüyada vurulmuş akbaba görmek, son şansınızı kullanıyorsunuz.
Rüyada kendini akbaba olarak görmek, kavgadan uzak durmaya çalışın.

Rüyada akbaba görmek, kimseye hayrı olmadığı gibi kendine dahi hayrı olmayan biriyle tabir edilir. Bu kişi erkek olarak tasvir edilir. Rahatına düşkün, uykucu, pasaklı ve üşengeç kişidir. Bir bardak su alıp içmeye üşenir onun bile ayağına gelmesini ister. Ocağın üzerinde pişmiş hazır yemeği tabağa koyup yemeye erinir biri getirirse yer yoksa aç kalır. Bu kişi öyle böyle değil, anormal derecede tembeldir diye yorumlanır. Rüyada akbaba görmek, bazılarına göre uğursuzluk anlamına gelir.

Rüyada Akbaba Tutmak

Rüyasında akbaba tuttuğunu gören kişi karlı bir işten hatırı sayılır miktarda gelir elde edecek demektir. Bu parayı kazanması hiç kolay olmayacak, çok yorulmasına neden olacak ama harcarken de bir o kadar büyük keyif verecektir.

Rüyada Akbaba Öldürmek

Rüya sahibinin kararlılığı ve net oluşu sayesinde hem iş hayatında hem de özel hayatında mutlu olacağı anlamına gelir. Bu duruş kişiye pek çok imkan sağlayacaktır. Örneğin; başarılı olması, iyi anılması ve çok sevilmesi şeklinde yorumlanabilir.

Rüyada Akbaba Yavrusu Görmek

Rüyada akbaba yavrusu görmek, rüya sahibinin bir işinin çok yavaş şekilde ilerlediğine işaret eder. Rüya sahibi bu işten büyük kar elde edeceğini bildiği için işin ağır olmasında hiç şikâyetçi değildir. Kişi yeter ki iş hallolsun diye düşünüyor demektir.

Rüyada Akbaba Saldırması

Rüyada kendisine bir akbabanın saldırdığını gören kişi aile içinde ya da arkadaş çevresinde bazı ağız münakaşaları, fikir ayrılıkları ve kavgalar yaşayabilir. Rüya sahibi bazı kişilerle yol ayrımına gelebilir.

Rüyada Akbaba Sürüsü Görmek

Rüyasında akbaba sürüsü görmek, rüya sahibinin borcunu kapaması ya da kendisi için büyük bir avantaj sağlayacak bir işi kaçırmaması için yana yakıla borç para arayacağına işaret eder.

Rüyada akbaba için Yorum Yok

Son Eklenen Rüya Tabirleri