Rüyada akrep görmek tabiriAkrep lanetlenmiş hayvanlardandır. Rüyada akrep görmek bazı akrabalarını öldüren, söz gezdiren adama delalet eder. Akrebin ateşte yandığını görmek düşmanının ölmesine delalettir. Bir kadının üstüne akrep attığını görmek, o kadınla fuhuş işlemeye delalettir.

Bir tabirde: “Akrep mala delalet eder. Akrebi öldürmek malının gitmesine sonra tekrar geri dönmesine, akrebin sokması da kalıcı olmayan mala delalettir” denilmiştir. Pantolonunda akrep olduğunu görmek hanımının ahlakının bozulmasına delalet eder. Yatağında akrep görmenin tevilide böyledir. Kamında akrepler olduğunu görmek, akrabasından düşmanlarına delalet eder. Çiğ akrep eti yediğini gören kimse veraset veya başka bir sebeple, koğuculuk yapan düşmanından mal elde etmeye delalettir. Akrebin iğnesi söz gezdiren adamın diline delalettir. Tüm eziyet veren haşereler verdiği sıkıntıya göre düşmanlara delalet eder.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada akrep öldürmek kişinin elinden malının gitmesine ve tekrar ona geri dönmesine delalet eder.

Rüyada kendisini sokmayan ancak kendisinden korktuğu bir akrep görmek, zararsız düşmana delalet eder. Akrep öldürdüğünü gören kişi düşmanına karşı zafer kazanır. Elinde akrep olduğunu ve insanları soktuğunu gören kişi insanların gıybetini yapar ve onları birbirlerine karşı kışkırtır. Akrebin kişiyi sokması düşmanının o kimsenin gıybetini etmesine, ya da ona istenmeyen bir şeyin dokunmasına delalet eder. Akreplerin evinde yanması düşmanlarının ölümüne delalet eder.

Akrep etini pişmiş ya da kızarmış olarak yediğini gören kişi helal miras gibi koğuculuk yapan düşmanlarından mala nail olur. Gömleğinin içinde yada dükkânında akrep olduğunu görmek, o kişinin geçiminde ve kazancında olan üzüntüsüne ve düşmanına delalet eder. Akrebi yatağında görmek, hanımı hakkında üzüntüye düşmeye ve düşmana delalet eder.

Rüyada akreplerin, makatından çıktığını görmek, çocuklarından kendisine düşmanlık yapanlara ya da onların arasında düşmanlık çıkmasına delalet eder. Akrebe benzeyen ancak akrep olmayan bir şey gören kişi, kendisine düşman olmayan kişiyi düşman zanneder. Akrebin iğnesi koğuculuk eden kişinin diline delalettir.

Pişmemiş akrep yediğini gören kişi fasık bir kişinin gıybetini yapar. Çiğ olarak yenen tüm hayvanlarda böyledir.

Akrep görmek arkadaşını ve düşmanını seçemeyen kalbinden geçeni söyleyen kimseye ve gıybet eden himmeti düşük düşmana delalettir.

Rüyada akrep görmek, kurnaz birinin düşmanca tavırlarına umulmadık kimselerden zarar görmeye işarettir.

Rüyada akrep görmek, genellikle kötüye işaret olarak yorumlanır. Ahlaksız biri ile karşılaşılacağı veya onunla bir işe girişileceğine işarettir. İntihar eden tek hayvandır. Bu bakımdan özgürlük sembolü olarak görülür.

Rüyada akrep soktuğunu görmek, rüyayı gören kişi için ağır hastalığa işaret eder.

Rüyada akrep sokması, size zarar vermek isteyen bir düşmanınız var. Rüyada akrebin sizi sokması, devamı olmayan bir mala sahip olacaksınız demektir. Bir yakınınızı kaybedeceğiniz şeklinde de yorumlanır.

Rüyada akrebin birbaşkasını sokması, akrabalarınızdan bilinin başma bela geleceğini işaret eder. Ağır hastalık anlamını taşıdığı da olur.

Kirmaxü’ye göre: Rüyada akrep soktuğunu görmek, düşmanın aleyhinde konuştuğuna ve düşmanından zarar göreceğine, gördüğü bir böceği akrep olmadığı halde öyle zannetmek, düşman olmayan birini düşman zannetmeye işarettir.

Ebu Sait El Vaiz’e göre: Rüyada bir akrep tutup bir kadının üzerine attığını gören, o kadınla zinada bulunur.

Eric Ackroyd’a göre, Rüyada akrep görmek, kötülüğe yorumlanır.

Rüyada duvarda akrep görmek, uzun soluklu işlere, ilişkilere şimdilik soyunmayın.

Rüyada evde akrep görmek, kumardan uzak durmanız gerekiyor. ilişkinizi gözden geçirmelisiniz.

Rüyada sokakta akrep görmek, seyahatinizi ertelemelisiniz.

Rüyada yatakta akrep görmek, felaket habercisi bir rüyadır.

Rüyada akrep öldürmek, rüya sahibinin düşmanını etkisiz hale getireceğine yorumlanır.

Rüyada akrep öldürmek düşmanları yenmeye işarettir.

Rüyada akrep görmek dedikoducu birine ve onun yüzünden aile içinde yaşanacak huzursuzluklara, sıkıntılara ve sorunlara işaret eder. Rüyada akrep görmek her zaman yakında olan ve dost olduğu sanılan bir düşmandır aslında. Bu düşman kişi, her zaman aile içinde olan, aileye ya da kişiye yakın duran, sevimli görünen fakat bilakis arkadan kuyu kazan bir düşmandır.

Ailenin tüm mahremiyetini ve sırlarını öğrenerek onlara zarar verme hedefindedir. Rüyada, rüya sahibinin akrebi üzerinde ya da ağzında görmesi düşmanın çok yakınlarda biri olduğuna işaret eder. Rüyasında iç çamaşırında akrep gören erkeğin karısı kendisine kin besliyor demektir. Rüyada akrebi çiğ çiğ yemek düşmanını bertaraf etmeye, pişmiş olarak yemekse düşmanı sayesinde geçim sağlamaya delalet eder.

Rüyada Akrep Soktuğunu Görmek

Rüyada akrep soktuğunu görmek, gerisi gelmeyecek olan kazanca ya da mala işaret eder.

Rüyada Yatağında Akrep Görmek

Kişinin rüyasında yatağının içinde ya da üzerinde akrep olduğunu görmesi yakın bir düşmana ayrıca işlerde yavaşlamaya, kazancın ve rızkın azalmasına delalet eder. Ayrıca rüya sahibi için bir yola gitmeye işarettir.

Rüyada Evde Akrep Görmek

Rüyada evinde akrep gören kişinin iş yerinde koltuğunda gözü olan bir düşmanı olduğuna ve ayağını kaydırmak için gizli gizli çalıştığına delalet eder. Rüyada evinde akreplerin olduğunu ve yandıklarını görmek tüm rakiplerin ve hasımların alaşağı edilmesi anlamına gelir.

Rüyada Akrep Öldürmek

Rüyada akrep öldürmek, bir hasmın ya da rakibin başına gelecek olan kötü bir olaya işaret eder.

Rüyada Çok Sayıda Akrep Görmek

Rüyada çok sayıda akrep görmek rakiplerin ve hasımların çokluğuna işaret eder.

Rüyada Elbisesinde Akrep Görmek

Rüyasında elbisesinde akrep gören kişi evlatları nedeni ile sıkıntıya ve üzüntüye düşecek, onlardan nankörlük görecek demektir.

Rüyada akrep için Yorum Yok

Son Eklenen Rüya Tabirleri