Rüyada akşam görmek tabiriRüyada akşam hileye, yalana ve fitneye ve aldanmaya delalet eder. Zira ayeti kerimede (Akşamleyin babalarına ağlayarak geldiler) buyrulmuştur.

Bazen rüyada akşam, teşbih ve zikir çekmeye delalet eder. Nitekim ayeti kerimede (Sabah akşam rabbini hamd ile teşbih et) buyrulur.
Rüyada akşam olduğunu görmek, iç sıkıntısına ve ömür kısalığına işarettir.

Rüyada akşam namazı kılmak işlerin düzene gireceğine işarettir.

Bazı yorumculara göre, rüyada akşam olduğunu görmek, geçim sıkıntısına, darlığa, zorluğa yorulur. Birine darılmış olabilir misiniz?

Eric Ackroyd’a göre: Rüyada akşam olduğunu görmek, orta yaşı ya da yaşlılığı simgeleyebilir. Rüyanızda nasıl hissediyorsunuz?

Ölümü, dinginlik ve huzuru simgelediği de bilinir. Ölüm, bir dinginlik midir, sizin için?

Rüyada akşam görmek, gam, keder, hüzün ve dert anlamına gelir. Rüya sahibinin duygusal olarak çok hassas olacağı, yaşayacağı olaylardan çok fazla etkileneceği, ezileceği, büzüleceği, eğilip, büküleceği ve pek çok kişiye kırılacağı ile tabir edilir. Aksilik yaşamaya, başarısız olmaya, hayal kırıklığı içinde kalmaya ve tüm umutlarını yitirmeye işaret eder. Rüya sahibinin tüm çareleri tüketeceğine ama yine de sıkıntılarından kurtulamayacağına yorulur.

Rüyada Akşam Ezanı Duymak

Rüyada akşam ezanı duymak, kurtuluş ile açıklanır ve rüyayı gören kişinin borçlarından, hastalıklarından ve manevi ağırlığından nihayet kurtulmak için çözümlere kavuşacağına ve hayatının olumlu yönde değişmeye başlayacağına işaret eder.

Rüyada Akşam Namazı Kılmak

Rüyada akşam namazı kılmak, rüya sahibinin sorumluluklarını bilen bir kişi olduğuna ve işlerini zamanından önce teslim edecek kadar disiplinli davrandığına ve işini ciddiye aldığına alamet eder.

Rüyada Akşam Sefası Çiçeği Görmek

Rüyada akşam sefası çiçeği görmek, çıkarsız ve katıksız bir sevdaya düşmeye ve kişinin içinde kopacak fırtınalara rivayet edilir. Rüya sahibinin kendisine aynı duygularla yaklaşan biri ile hayırlı ve güzel bir gönül ilişkisi kuracağı anlamına gelir.

Rüyada Akşam Olduğunu Görmek

Rüyada akşam olduğunu görmek, zorluk ve zahmet yaşamaya, ticaret hayatında belirsizliğe düşmeye ve bir türlü önünü göremez olmaya yorulur. Ayrıca kişinin maddi açıdan imkânlarının kısıtlanacağı anlamına gelir.

Rüyada Akşam Karanlığı Görmek

Rüyada akşam karanlığı görmek, rüyayı gören kişinin başına tatsız olaylar geleceğine, işlerinin yarım kalacağına, hayallerinin suya düşeceğine, emeklerinin boşa gideceğine ve çok mutsuz olacağı günler geçireceğine alamet eder.

Rüyada Gece Görmek

Rüyada gece görmek, kişinin iki fikirlilik edeceğine yani daha açık bir tabirle kararsızlık yaşayacağına, bu sürede hem vakit hem de nakit kaybederek zarar edeceğine yorulur.

Sabah görmenin zıddı ile tabir edilir. Ortalığa akşam karanlığının çökmesi sıkıntı ve kasvete, Akşam (yatsı) vakti yalan söylemeye, hile yapmaya, anarşi çıkarmaya, sonu belli olmayan bir iş yapmaya delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Karanlık, Sabah.)Rüyada akşam olduğunu gören bir kimsenin hayatında bir değişiklik olacağı, bulunduğu yerden uzaklaşarak yeni bir kente ve hatta memlekete yerleşebilir.Rüyada aksam oldugunu görmek, sabah görmenin aksi ile yorumlanir.Bakiniz sabah görmege;(Rüyada sabah oldugunu görmek, hayir kapilarinin açilacagina yorumlanir. Rüyasinda sabah oldugunu ve ortaligin aydinlandigini gören, bütün keder ve sikintilarindan kurtulur. Sabah erkenden horoz sesi duymak, mutlulugun ve sevincin nisanesidir. Sabah günesi, her derdin bittigini ve ferahlikla, mutlulugun geldigini bildirir. Rüyada sabahin ilk anini (fecri) görmek vaaddir. Sabah oldugunu ve kendisinin o sirada seran çirkin ve mekruh saydigi bir halde bulundugunu görmek, günahkarligina delalet eder. Sabah olup, ortaligin yavas yavas aydinlandigini görmek, borçlu için borcunu ödeyecegine, tüccar ise ticaretinin artacagina, kederli ise gaminin dagilacagina, bekar ise evlenecegine isarettir. Kirmani’ye (RA) göre; ziraat yapan çiftçi için sabahin oldugunu görmek çok iyidir. Bu, ürününde feyiz ve bereketin artacagina, bol mahsul alacagina delildir. Sabah olup, ortaligin agardigini gören, hasta ise iyilesir. Sabah vakti, cemaatle namaz kildigini görmek bir yolculuga çikmakla yorumlanir. Bu yolculuk genellikle hac yolculugu olarak tabir edilmektedir, Ibn-i Kesir’e göre; sabah oldugunu görmek, hasta için sifa, borçlu için borcundan kurtulma, tutuklular için tahliye, yolcu için selamet, gurbette olan için sila ile yorumlanir.) Aksamin ortaligi karartip karanlik bir geceye döndürmesi ise, aynen gecenin aydinlanarak gündüze dönüsmesinin aksine tabir edilir.

Rüyada akşam için Yorum Yok

Son Eklenen Rüya Tabirleri