Rüyada aldatmak görmek, Rüyada aldatmak , Rüyada aldatmak tabiri

Rüyada aldatmak görmek tabiriGenel anlamda rüyada aldatmak kötü yorumlanır ve rüyada aldatmak ile aldatılmak farklı yorumlanır. Konuya geçmeden önce; ömür boyu bir yastığa baş koymak için nikah masasına oturan, iyi ve kötü günde birlikte olmak üzere birbirine söz veren çiftler, gün geliyor boşanıyor. Boşanmaya birçok neden olsa da en yaygın olanı hiç şüphesiz aldatma…
Aldatma yüzünden biten evliliklere insan hayatında da çok sık rastlanıyor. Gördüğü rüyada aldatan kişi iseniz iyiden, güzelden, helalden uzaklaşan yada uzaklaşacağınız gibi sıkıntı ve zorluk yaşamaya, uğursuzluk ve şansızlığa, hayal kırıklığı ve hüsran yaşamaya, çaresiz hissetmeye ve mutsuz olmaya, kötü haberler almaya, maddi olarak zarara uğramaya da yorulur. Şayet rüyada aldatan kişi değil de aldatılan kişi iseniz, buda sizin için bir ikazdır. Herkese güvenmemeli ve herzaman temkinli olmanızda fayda var çünkü kötü günlerin yaklaştığına, çabalarınızın boşa gitme ihtimalinin olduğuna, hayal ve isteklerin gerçekleşmeyeceği ihtimalinin olduğuna, düzeninizin bozulma ihtimalinin olduğuna işaret eder.
İş sahibi olan kişi rüyasında aldattığnı görür ise, yukarıda ki genel yorum geçerli olabileceği gibi, bu rüya kişinin işi ile ilgili de olabilir. İş sahibi kişi iş hayatında yeni arayışlar içinde ise yada kendisine bir çıkış yolu arıyor ise bu rüya, rüya sahibinin yanlış adımlar atma ihtimalinin yüksek olduğu şeklinde bir ikazdır. Atabileceği bu adımlardan dolayı, helalden, doğrudan uzaklaşabileceği gibi işlerinde düşüşte olabilir. Rüya sahibinin işleri kötüye hatta daha kötüye gidebileceği gibi işkaybına/zarara uğrama ihtimali çok yüksek demektir.
Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi, rüyada aldatmakta, hayra yorulmaz. Sözünden dönmeye, yarıyolda bırakmaya, kötüye bulaşmaya, yanlış yollara girmeye, hileye yorulur. Rüyada aldattığını gören kişi varlıklı bir kişi ise rüya sahibi, iyi, güzel ve doğru bir hayatı değil de yanlış bir yaşamı tercih etmiş yada edecek demektir. Rüya sahibi kendisine verilen bu ikazı dikkate almaz ise gerçek anlamda Sevgiye, Arkadaşlığa, Dostluğa, Güvene sahip olamayacağı gibi, sahip olduğu bu değerlere kötülük bulaşacak. Sahte dostlar, sahte sevgi ve sahte arkadaşlıklar edinecektir.
Manevi yünü yüksek, hayatını inandığı dine göre yaşayan, önceliklerini inandığı dine göre belirleyen insanlar eğer rüyalarında aldatıyorlar ise hilekar, sahtekar, günahkar kişilere uyarak yada hilekar, sahtekar, günahkar olarak tabir edilen bu kişiler tarafından kandırılarak hatta daha kötüsü onlarla iş birliği yaparak HAKK yolundan, tevekkülden uzaklaşacağı şeklinde bir ikazdır. Bu yoldan dönmez iseler, yada o gün geldiğinde kötü olarak tabir ettiğimiz bu insanlara uyar iseler, musibetler, kötülükler rüya sahibinden eksik olmayacak demektir.
Rüyada Sevgiliyi Aldatmak
Bu rüyayı gören kişinin gerçek hayatta bir sevgilisi var ise bu rüya,rüya sahibine verilen bir uyarıdır ve mutsuz olmaya işaret eder. Rüyayı gören kişinin hayatının adeta bir kabusa döneceği ve bu durumdan çok etkilenip, uzun süre etkisini üzerinden atamayacağı anlamına gelir. Rüya sahibi kadın ise tehlikeli bir rakibi vardır ve bu nedenle dikkatli olmalıdır
Rüyada Kocasını Aldatmak
Rüya sahibinin, hayatında mutluluğun ve huzurunuzun noksan olduğuna, zorlu bir yolun sizi beklediğine, artık pes etme noktasına gelmeye, derin yaralar almaya işaret eder.Rüya sahibi, rüyasında kocasını aldattıktan sonra, herhangi bir utanma, sıkılma duygusu hissetmiyor ise, yada rüyasında aldattıktan sonra rüyasında kendisini hiç kötü hissetmiyor ise, kocası ile arasında ki bağ çok ince ve kopmak üzere demektir. Rüya sahibi, rüyasında kocasını aldattıktan bir süre sonra eşine yakalanıyor ise rüya sahibinin kocasından gizli ve mantıksız bir iş çevireceği ve bunu da eline yüzüne bulaştırıp ciddi anlamda pişman olacağı yönünde bir ikazdır. Ayrıca rüya sahibini iki yüzlü insanlardan da uzak durmalı.
Rüyada Eşini Aldatmak
Rüya sahibinin, büyük bir heyecanla hırsla, hevesle eşinden gizli bir iş yapacağı ama iş tuttuğu bu kişilerin kötü kişiler olacağı ve bu kişiler tarafından aldatılarak işlerin yolunda gitmeyeceğine, hayatın zorlaşmasına, maddi sorunlar yaşamaya işaret eder. Rüya sahibi rüyasında karısını aldattıktan sonra yakalanıyor ise, yaptığı bu iş açığa çıkacak, zaten kötü giden işe birde eşinin kızması/üzülmesi/küsmesi eklenerek rüya sahibinin hem ekonomik hemde ailevi hayatı altüst olacak. Bu rüyayı gören erkeklerin, birine kefil olmakta dahil herhangi bir iş yapmadan önce iyi düşünmeleri, eşlerine danışmaları yönünde bir ikazdır.
Rüyada Eşini Hayat Kadınıyla Aldatmak
Rüya sahibinin, hak etmediği bir rızkı aldığı/alacağı yönünde bir ikazdır. Rüya sahibi böyle bir rızkı aldı ise bir şekilde iade etmeli, ileride böyle birşey olur ise hak etmediği bu rızkı almaması yönünde bir ikazdır. Şayet alır ise HAKK yolundan, tevekkülden uzaklaşacak, musibetler, kötülükler rüya sahibinin peşini bırakmayacak demektir.
Rüyada Eşini Bakımlı ve Çekici Kadınla Aldatmak
Rüya sahibinin sahip olduğu mala ve rızka, haram karıştığı yönünde bir ikaz olduğu gibi rüya sahibinin maddi manevi, kayıpları, zararları olacak demektir.
Rüyada Aldatmak ( Genel-Pozitif )
Bazı yorumculara göre, rüyada eşinizi/kocanızı yakın çevreden birinin (komşu, akraba, arkadaş) karısı/kocası ile aldatıyorsanız, hangi tanıdığınızın karısı/kocası ise o kişinin sahip olduklarından nasipleneceksiniz demektir.
Rüyada Kardeşini Aldatmak
Rüyada kardeş görmek, aile içindeki bağlı­lığa, müjdeli haber almaya, beklediğiniz yardımı görmeye işarettir ve iyi yorumlanırken rüyasında kendi kardeşini aldatan kimsenin, aile bağları zayıflar, biryerden yardım/para bekliyor ise bu yardımı/parayı alamaz, var ise beklediği bir haber, bu haberler hayırlı sonuçlanmaz. Rüyada görülen kardeş bir simge de olabilir ve kardeş Aileyi temsil edebilir. Bunun anlamı, rüya sahibi ya kardeşine yada ailesine zarar verecek bir harekette bulunacak yada bu yönde bir sözler sarfedecek. Hem rüya sahibinin ailesinin, hemde rüya sahibinin aile bireyleriyle ilişkileri konusunda dikkatli olması yönünde bir ikazdır. Şayet dikkatli olmaz ise aile bireyleriyle husumet yaşayacak, huzuru kaçacaktır.
Rüyada Annesini Aldatmak
Rüyada annesini aldatan kimse kesinlikle kendisi zarar görür. Çünkü genelek ve göreneklerimize göre anne mukaddes sayılır. Rüyasında her kim ki annesini aldatır, gerçek hayatta da kötü kişilere, iki yüzlü insanlara inanır, bu insanlar tarafından aldatılır, yarıyolda bırakılır el aleme rezil olur. Bu rüya, rüya sahibinin annesinin sözünden çıkmaması, yada annesinin rızasını almadan iş yapmaması konusunda bir ikazdır. Şayet rüya sahibi bu uyarıyı dikkate almaz ise, hem rezil olur hemde çevresindeki öfke ve kızgınlığın hedefi olur.
Rüya sahibi, rüyasında annesini aldattıktan sonra, annesini ağlarken görür ise, büyük bir kedere delalet eder.
Rüyada Patronuyla Aldatmak
Rüya sahibinin, varsa geçim sıkıntısı, ekonomik problemleri bunlardan yavaş yavaş kurtulacağına, ayrıca haksız, haram ve gayrı meşru yollardan gelir elde edeceğine, iyi, doğru ve güzel olarak tabir ettiğimiz yoldan uzaklaşacağı yönünde bir ikazdır.
Rüyada Patronunu Aldatmak
Rüya sahibinin,emrinde çalıştığı kişiyi aldatmaması yönünde bir ikazdır. Rüya sahibi bu uyarıyı dikkate almaz ise, geçim sıkıntısına, işten çıkarılmaya yada iş arkadaşlarınızdan birinin hakkına gireceğinize yorulur.

Rüyada Bile Bile Aldatmak
Rüyasında bile bile bir kişiyi aldatan kimse sadece kendi çıkarlarını düşünen , kimseyi umursayan ve gerçek hayatta da bile bile bir günah işlemeye müsait olan kimsedir. Bu rüya kişinin isteyerek yapacağı hatalara, dünyevi olanla meşgul olup ahreti unutmaya, hatalar işlemeye, doğru yoldan ayrılarak şirke girmeye de yorulabilir.

Rüyada aldatmak ve aldatılmak farklı şekillerde yorumlanır. Rüyasında aldatan kişi, doğrudan, güzelden ve Allah katında hayırlı olan şeylerden ayrılmış demektir. Aldatılmak için kötü değil iyi bir şey olduğunu söyleyebiliriz. Rüyasından aldatıldığını gören kişi işlerinde ve hayatında başarılı olacak, zaferler kazanacak ve üst kademelerde olacak demektir.

İş sahibi olan kişi rüyasında aldattığını görürse işlerinde düşüş olur ve iş kaybına uğrar, eğer rüya sahibi devletin her hangi bir kurumda çalışan rütbeli ya da rütbesiz biriyse kazancı elinden alınabilir, rüya sahibi eğer sağlık sorunları olan biriyse o halde sağlık sorunlarının daha da artacağına işaret eder. Rüyada aldatılmak kötü değildir ama aldatmak kötüye yorumlanır, rüyada aldatıldığını gören kişilerin herkese güvenmemeleri gerekir.

Rüyada aldatmak, iyi anlamlara gelmez. Hile yapmaya, yanlış yollara girmeye, kazancına haram bulaştırmaya işaret eder. Rüya sahibi, düzgün bir yaşamı değil, zengin ama yanlış bir yaşamı seçmiş demektir. Mal varlığı ve parası çok olacak fakat bunların hiç biri helal olmayacak diye tabir edilir.

Rüyada aldatmak, rüya sahibinin günahkâr kişilere uyarak onlarla işbirliği içerisine girip, Allah katında günahkâr bir kul olmasına neden olacak işlere bulaşmasına işaret eder. Bu nedenle musibetler rüya sahibinin peşini bırakmayacak demektir.

Rüyada Sevgiliyi Aldatmak

Rüya sahibinin kendi içinde yaşadığı açmazları olduğu anlamına gelir. Rüyasında sevgilisini aldattığını gören kişi vicdanını sorguluyor fakat kendini haksız bulduğu için suçluluk duygusu hissediyor ve vicdan azabı çekiyor demektir. Öte yandan da rüya sahibinin olmayacak şeylere gönül bağladığı anlamına gelir.

Rüyada Kocasını Aldatmak

Rüya sahibinin, kocasını aldattığını görmesi, gizli bir şey yaptıktan sonra onun ceremesini çekmeye ve yükü altında kalmaya delalet eder. Rüya sahibi söylediği bir yalandan ya da yaptığı bir yanlıştan dolayı çok sıkıntı çekecek, kafasını duvarlara vuracak demektir.

Rüyada Eşini Aldatmak

Rüya sahibinin içine sinmeyen bir iş yapması anlamına gelir. Büyük bir hevesle, duygularına ve heyecanına kapılarılar yaptığı işin daha sonra kendisine büyük bir huzursuzluk vermesine ve kendi kendisiyle yüzleşmesine delalet eder.

Rüyada Aldatmak Aldatılmak

Rüyada aldatıldığını görmek hayırlıdır fakat aldatmak hayırlı şeylere işaret etmez. Aldatıldığını gören kişi hayır bulacaktır. Aldattığını gören kişi mutsuz olmasına neden olacak işlere bulaşarak, kendini zor durumda bırakacak daha sonradan da bedelini ağır şekilde ödeyecektir.

Rüyada Gadretmek (Haksızlık Yapmak)

Gerçek anlamına benzer. Rüyasında gadrettiğini (haksızlık yaptığını) gören kişi dinden çıkmasına neden olacak kadar kötü işler yapacaktır.

Rüyada Birini Aldattığını Görmek

Rüya sahibinin rüyasında birini aldattığını görmesi iyi değildir. Bu rüya sahibinin yoldan çıkmasına ve yanlış işler yapmasına, bu nedenle de Allah atkında günahkâr sayılmasına delalet eder.

Rüyada Biri Tarafından Aldatılmak

Rüyada biri tarafından aldatılmak çok hayırlıdır. Rüya sahibinin bir işin üstesinden geleceğine başarılı olacağına ve zafer kazanacağına işaret eder. Başarısını Allah’ın izini ve yardımı sayesinde elde edecektir.

Rüyada Birine Yalan Söylemek

Rüyada yalan söylemek, bir kişiyi yalandan yere savunmak anlamına gelir. Birisi hakkında yalan söylemek ya da onu kötülemek, onu kandırmaya, aldatmaya çalışmak Allah katından günah işlemeye işaret eder.

Rüyada Zina Yapmak

Rüyada zina yapmak kötü olan şeyler yapmaya işaret eder. Rüyada hoş bir hanımla zina yapan kişinin malı güvencededir demek. Eğer bir bey rüyasında komşusunun eşiyle zina yaparsa eğer komşusunun malından istifade edeceği anlamına gelir. Rüyada zina yapmak aynı zamanda kötü huyların ortaya çıkması anlamına gelir örneğin, birinin malına göz dikmek.

Rüyada Kardeşini Aldatmak

Rüyasında kendi kardeşini aldatan kimse kardeşine karşı bir zararda bulunur veya onun ihtiyaç duyduğu bir konuda yardımcı olmaz. Bazen de bu rüya akrabalarınızdan bir kişi ile aranızda bir husumet olacağına veya yakın bir kişi ile yaşayacağınız tartışmaya da yorulabilmektedir.

Rüyada Annesini Aldatmak

Rüyada annesini aldatan kimse onun sözünden çıkarak isteklerine muhalif işler yapar. Böyle bir rüya yaptığınız davranışlara dikkat etmeniz için yapılmış bir uyarıdır. Çünkü anne mukaddes sayılır. Rüyada ona karşı işleyeceğiniz kötü bir hareket sonucu gerçek hayatta rezil olmanın veya kötülük yaparak insanların öfkesini kazanmanın sembolüdür.

Rüyada Patronunu Aldatmak

Rüyada emrinde çalıştığınız kişiyi aldatmanıza, iş arkadaşlarınızdan birinin hakkına gireceğinize veya gayri meşru yollardan gelir elde edeceğinize yorulmaktadır. Bu rüya haksız elde edilen kazanca, haram mal elde etmeye, boş işlerle meşgul olmaya veya kendisine faydası olmayan ameli terk etmemeye de yorumlanabilir.

Rüyada Aldattığı İçin Özür Dilemek

Rüyada bir kimseyi aldatıp da özür dilemeniz günahtan sonra tövbeye, yanlıştan sonra pişmanlığa işarettir. Böyle bir rüya gören kimse eğer rüyada aldattığı kişiyi tanıyorsa gerçek hayatta ona karşı bir suç işler ve bunun sonucunda da pişmanlık duyar. Eğer aldattığınız kişiyi tanımıyorsanız genel olarak bir günaha ve arkasından da tövbeye yorumlanabilir.

Rüyada Aldattığının Farkında Olmak

Rüyada aldattığının farkında olan ve bu hareketi bilinçli yapan kimse gerçek yaşamda da bile bile günah işler. Bu rüya korkmadan ve kimseden çekinmeden bir takım yanlış işler peşinde koştuğunuzun ve bu nedenle de ileride çok sıkıntı çekebileceğinizin habercisidir. Rüyasında aldattığının farkında olan fakat daha sonra bundan vazgeçen kişi ise kötülük yaptıktan sonra tövbe ederek doğru yola erişir.

Rüyada Aldattığı Kişi İle Evlenmek

Rüyada tanıdığı veya tanımadığı bir kişiyi aldatan ve daha sonra onunla evlenen kimse uzun süredir küs olduğu bir kişi ile barışır ve tekrar görüşmeye başlar. Bu rüya bazen de size uygun olmayan biri ile gönül ilişkisi içerisine gireceğinize ve bu nedenle de sıkıntı yaşayacağınıza yorulmaktadır.

Rüyada Bir Hayvanı Aldatmak

Rüyasında herhangi bir hayvanı kandırmak veya onu çeşitli vaatlerle aldatmak günah işlemeye, masum insanların hakkına girmeye işarettir. Bu rüya daima insanların kötülüğünü düşünen ve çevresine fitne yayan kötü niyetli bir adama da işaret etmektedir. Sürekli insanlar hakkında konuşan ve onları aldatan bu kimse çevresinde fitne çıkarır.

Rüyada Bir Kadını Aldatmak

Rüyasında bir kadını kandıran ve onun aldanmasına sebep olan kimse gerçek hayatta da insanları aldatır ve onların mağdur olmalarına neden olur. Bu rüya, yapacağınız bazı hareketler nedeniyle insanların tepkisini çekeceğinize ve onlar tarafından eleştirileceğinize de işaret olabilmektedir.

Rüyada Bir Çocuğu Aldatmak

Rüyada bir çocuğu kandıran dünya hayatında suçsuz insanlara bazı suçlar isnat eder. Bu rüya gireceğiniz günahın veya yapacağınız bir hatanın işaretidir. Çocuk aldatmak dünya hayatında günaha sevaba dikkat etmeyen ve daima kendi nefsi isteklerinin peşinde koşan bir kimsenin habercisidir. Bu kimse sadece kendi çıkarlarını düşünür ve kimseyi umursamaz.

Rüyada Bir Topluluğu Aldatmak

Rüyasında bir topluluğu aldatan bir grup kişiyi de etkileyecek bir günah işler. Bu rüya bir topluluk içinde meydana gelecek fitne haline, o halka isabet edecek bazı zararlara ve sıkıntılara da yorulabilmektedir.

Rüyada Bir Kişiyi Kandırmak

Rüyasında bir kişiyi kandıran kimse bir günah işler veya sonradan pişman olacağı bir hata yapar. Rüyada kandırmak yapan kişi için genellikle hayırlı olmayan işleri ifade eder. Kandırılmak kandırmaktan daha iyi bir rüyadır.

Rüyada Bir Müslüman’ı Kandırmak

Rüyada Müslüman’ı kandıran kişi dinde fitneye düşer veya dünyaya çok bağlanarak ahreti ve ahret yaşamını unutur. Bu rüya gören kişi için iyiye yorulmaz. İbadetlerinizi yapmadığınıza, bazı durumlarda şirke düştüğünüze ve manevi anlamda derecenizin düştüğüne işarettir.

Rüyada Bir Kafiri Aldatmak

Rüyasında bir kafiri aldatan kimse gerçek hayatında günahkar bir insana zulmeder. Kim olursa olsun aldatmak ile ilgili rüyalar güzel değildir. Kafir bile olsa bir kimseyi aldatan ya günaha gireceği bir olayın içinde bulunur veya gerçek hayatta da bir haksızlık yapar.

Rüyada Bile Bile Aldatmak

Rüyasında bile bile bir kişiyi aldatan kimse gerçekte de bile bile bir günah işler. Bu rüya kişinin isteyerek yapacağı hatalara, dünyevi olanla meşgul olup ahreti unutmaya, hatalar işlemeye, doğru yoldan ayrılarak şirke girmeye de yorulabilir.

Rüyada Aldattığı Kimse İle Konuşmak

Rüyada bir kimseyi aldatan ve onunla konuşan kişi ikiyüzlü davranır, arkadaşına kötülük düşünür. Bu rüya bazen de kişilerin hakkına girdiğinize, bazıları için hak etmediği şeyleri düşünmeye, insanlara kötülük yapmaya da yorulabilmektedir.

Rüyada İnsanları Aldatan Birisi İle Karşılaşmak

Rüyasında insanları kandıran ve sürekli toplum içine nifak sokan birisi ile karşılaşan kişi gerçek hayatta da aynı böyle bir kimse ile karşılaşır. Eğer rüyada böyle bir insanı alt ettiğini görürse, dünya hayatında toplum içinde kötülük yapan ve insanların arasını bozan kötü bir kimseye galip gelir bu insanın yapacağı kötülüklere engeller.

Rüyada Aldattığı Kimseden Özür Dilemek

Rüyasında gerçek hayatta aldattığı bir kimseden özür dileyen kişi, yaptıklarına çok pişman olur ve hatasını telafi etmeye çalışır. Bu rüya hakkına girdiğiniz kişiden helallik istemeniz gerektiğini gösteren uyarıdır. Bazen de böyle rüyalar psikolojiktir. Bilinçaltında yaptığınız kötülüğe karşı vicdan azabı duyduğunuzu ve özür dilemek istediğinizi gösterir.

Rüyada Eşi Tarafından Aldatılmak

Rüyasında eşinin kendisini aldattığını gören kimseye yakın akrabalarından bir kişi kötülük yapar. Bu rüya bazen de aile hayatında baş gösterecek huzursuzluklara ve mutsuzluklara işarettir. Eşinin kendisini aldattığını gören kişi çok güvendiği bir kimseden kötülük görür ve bunun sonucunda sıkıntı yaşar.

Rüyada Devleti Aldatmak

Rüyasında devleti aldatan kimse kamu suçu işler. Bu rüya bazen de işlerinizi layıkıyla yapmadığınıza ve gayri meşru yollardan kazanç sağlayacağınıza işarettir. Bazı alimlere göre ise devleti aldatmak, haram mal kazanmaya, iş hayatında yaşayacağınız bazı zorluklara veya patronunuzdan azar işitmeye de yorulabilmektedir.

Rüyada Bir Kimseyi Dolandırmak

Rüyasında bir kimseyi dolandıran kişi, eğer dolandırdığınız tanıyorsa ona karşı bir suç işler veya onun hakkına girer. Bu rüya eğer dikkatli olmazsanız bazı zararlar yaşayacağınıza bu nedenle de mutsuz olacağınıza yorulur. Dolandırılmak dolandırmaktan daha iyi bir rüyadır. Rüyada dolandırıldığını gören bir hayra erişir, günahlarına tövbe eder veya sıkıntıdan sonra tahmin etmediği derecede büyük menfaatlere erişir.

Rüyada Aldatmanın Psikolojik Yorumu

Gerçek hayatta insanlardan birçok zarar görmüş veya farklı kişiler tarafından kandırılmış olanlar içindeki eziklik duygusu nedeniyle bu rüyayı görürler. Bazen de bu rüya bazı pişmanlıklarınız olduğunun ve bu pişmanlıklarınızdan veya yaptığınız hatalardan ötürü vicdan azabı duyduğunuzun bir göstergesidir. Rüyada aldatılmak ise bilinçaltındaki korkuların açığa vurumudur. Hayatında bazı zorluklar yaşayan ve çeşitli konularda korkuları bulunan kişi rüyasında aldatıldığını görür. Özellikle eşleri tarafından aldatılan veya eşlerinin kendilerini aldatacağı hissiyle yaşayan kadınlar rüyalarında eşinin veya sevgilisinin kendisini aldattığını görmektedir.

Rüyada aldatmak için Yorum Yok

Son Eklenen Rüya Tabirleri