Rüyada alim görmek tabiriRüyada İslam alimlerini görmek, herkes tarafından iyi tanınmaya, itibarın artmasına, müjdeli haber almaya işarettir. Rüyada İslam alimlerini görmek ferahlık ve sevince ermeye, ilminde daha da mükemmelleşmeye, salih kullar arasına girmeye delalettir.
Rüyada alim görmek, Düz okuma: İyi bir eğitim Mecazi okuma:Kendinize zaman ayırın. Üçüncü şahısların uyarılarını dikkate alın.
Rüyada Âlim ağlıyorsa: Güzel günler yakında…
Rüyada birden fazla Âlim görmek: Birkaç arzunuz birden gerçekleşebilir.
Rüyada sakallı Âlim görmek: Gerçekleşmesi güç istekleriniz var.
Rüyada sıkıntılı Âlim görmek: Refaha kavuşacaksınız.

Rüyada alim görmek, rüya sahibinin toplum içinde örnek işler yapmasına ve büyük bir şerefe kavuşmasına işaret eder. Rüya sahibi öylesine büyük, gerekli, hayırlı ve temiz işler yapıyordur ki herkes kendisine büyük bir sevgi ve saygı duyuyor, arkasından hep güzel konuşuyor, dualarını ve iyi dileklerini de esirgemiyor demektir. Rüyada alim görmek diğer yandan da asgari ücretle ya da emekli maaşıyla yaşamak zorunda kalmaya delalet eder.

Rüyada Alim Olmak

Rüyasında alim olduğunu gören kişi bilgisi, kültürü, aile görgüsü ve hayat tecrübesi sayesinde herkesten önde olacak herkesin kolay elde edemeyeceği başarılar ve zaferler elde edecektir diye yorumlanır. Rüyasında alim olduğunu gören kişi dünya hayatında aşama kaydeder ve mevkii yükselir.

Rüyada Alim Mezarı Görmek

Rüyasında bir alimin mezarını gören kişi, engin bilgilerle ve becerilerle donatılacak demektir. Rüya sahibi eğitim gördüğü alanda doktora, yüksek lisan ya da uzmanlık yaparak, kariyerine büyük bir artı katacaktır.

Rüyada Alimle Konuşmak

Rüyada alimle konuşmak ilk etapta güzelmiş izlenimi verse de güzel olan şeylere işaret etmez. Rüya sahibinin iftiraya uğraması ya da nankörlük görmesi nedeniyle üzülüp, gözyaşı akıtmakla kalmayacağına adeta yıkılacağına işaret eder. Rüya sahibi bu talihsiz olay sonrasında büyük bir güven sorunu yaşayacaktır ve insanlara yeniden güvenmesi bir hayli zaman alacaktır.

Rüyada Alim Birinin Elini Öpmek

Rüyada alim olan kişinin elini öptüğünü görmek, irfan sahibi olmaya ve bilim dünyasından büyük ve önemli işlere imza atmaya bu sayede milleti adına gurur kaynağı olmaya tabir edilir. Rüya sahibinin zekasının da ortalamanın üzerinde olduğu yorumu yapılır.

Rüyada Alimden Ders Almak

Rüyada alimden ders aldığını gören kişi camide hocadan vaaz dinleyecek söylenenleri yerine getirecektir.

Rüyada alim görmek, şeref ve saygınlığınızın artacağıma, işlerinizin yolunda gideceğine;
Rüyada bir alimin elini öptüğünü görmek, onun ilmini almaya;
Rüyada cahil birinin kendini alim olarak görmesi, işlerinin ters gideceğine delildir.

Rüyada alim için Yorum Yok

Son Eklenen Rüya Tabirleri