Rüyada badem görmek, Rüyada badem , Rüyada badem tabiri

Rüyada badem görmek tabiriBadem ağacı yabancı adama delalet eder. Üzerine badem kabuklan döküldüğünü gören kişi, elbise alır. Badem yaprağı yediğini gören kişi sultanın adamlarından birinden kıymetli bir mal yer.

Bazen badem kefen içindeki ya da kabirdeki ölüye delalet eder. Ancak badem yeşil ise ve mevsiminde ise hayra delalet eder. Tatlı badem helal mala delalettir.

Bir ağaçtan badem kopardığını gören kişi, cimri bir adamın düşmanlığı ile birlikte mala nail olur. Badem ağacı insanlara karşı cimri, ailesine karşı cömert kişiye delalet eder.

Rüyada badem görmek, hastalığın yok olmasına, azl edilmeye ve yetkinin alınmasına delalet eder. Zira badem (levz) kelimesinin tersinden okunuşu zevl (sona ermek)tir. Tatlı badem imanın tatlılığına, acı olanı da hak söze delalet eder. Badem yediğini gören kişi sıhhat ve sağlıkla birlikte mala nail olur.

Rüyada badem görmek, acı tatlı konuşan, değişik huylu bir kimse ile arkadaşlık edeceğinize yorumlanır. Rüyada badem gören kimse hasta ise şifa bulur servete kavuşur.

Rüyada badem yemek, rızkın çoğalmasına geçimin kolaylaşmasına berekete mutluluğa işarettir.

Rüyada badem yemek, hayat tarzına büyük değişiklik olacağına da yorumlanır.

Rüyada kabuklu badem görmek, zorlukla elde edilen mala iç badem kolaylıkla elde edilen mala işaret eder.

Rüyada badem mevsimi görülüyorsa bu hayra işarettir.

Edgar Cayce’e göre: Rüyada badem görmek, genellikle aşkın ve doğurganlığın simgesi olarak değerlendirilir. Olasılıkla bu durum bademin bir erkeklik büyüsü olarak kullanıldığı dönemlerden kalmadır. Örneğin annesi, Yunan tanrısı At- tis’e büyülü bir bademle gebe kalmıştır.

Eski Ortadoğu’da, biçimi nedeniyle dünyanın rahmi olarak nitelenirdi. Bu inanış, birçok kültürde süregitmiştir. Bugün dahi eşkenar dörtgen (badem biçimi), gebeliğin simgesidir.

Folklorik olarak, Rüyada kırılmamış badem bereketi,

Rüyada kırılmış badem umutların kırılmasını ifade eder. Sizi bekleyen ruhsal mutluluk söz konusu. Ödülü kazanmak için tek yapmanız gereken tadı gizleyen kabuğun simgelediği engeli aşmak!

Cabir’ül Mağribi’ye göre: Rüyada badem görmek, nimet, bereket olarak yorumlar.

İbn-i Sirin’e göre: Sağlık. Rüyada badem görmek, Huzur olarak yorumlar.

Rüyada badem ağacı görmek, aç gözlü bir kişiye işaret eder. Rüyada badem ağacına çıkmak, alacaklı olduğunuz birinden uzun bir süreden sonra alacağınızı alacağınıza yorulur.

Rüyada badem yağı görmek, binbir türlü zorlukla elde edilecek mala işaret eder.

Rüyada badem kırmak, iş hayatında yeni gelişmelere yorulur.

Rüyada badem görmek hem hayırlara hem de şerlere işaret eder. Rüyada badem görmek rüya sahibinin hayatı boyunca onu derinden sarsacak, hayal kırıklığına uğratacak, emeklerini boşa çıkaracak ve yıkılmasına neden olacak hiçbir olayla karşılaşmayacağı anlamına gelir. Rüya sahibi metanetli kişidir ve hayatı olduğu gibi kabullenip, ondan gelecek her türlü şeyi yaşamaya razı kimsedir.

Rüyasında badem gören kişi darlığa düşmez. Bunun yanı sıra rüyada badem görmek bazen de çok üzücü şeyler yaşamaya, büyük kayıplara, ciddi ve ölümcül hastalıklara yakalanmaya, malını kaybetmeye delalet eder. Rüya sahibi alın teri ve büyük bir emekle kazandığı ne varsa kaybedeceği bir musibet yaşayacak diye tabir edilir.

Rüyada Badem Yemek

Rüyada badem yemek hayattaki ağız tadına ve afiyete yorulur. Acı badem yemek ufak ve önemsiz bir sağlık sorununa, kabuklu badem yemek sorumlulukların hafiflemesine işaret ederken taze badem yani kavrulmamış olan badem yemek bolluğa işarettir.

Rüyada Badem Ağacı Görmek

Dar gözlü, kendi kesesini düşünen, mal varlığı derdinde ve gözü doymayan kişiye delalet eder. Bu kişi çok çalışkan, çok mal sahibi olan ama yaşamasını bilmeyen kimsedir.

Rüyada Badem Yağı Görmek

Dünya malı elde etmeye yorulur fakat bu dünya malı öyle pek de kolay elde edilecek türden değildir. Rüya sahibinin zar zor sahip olacağı mal olarak ifade edilir.

Rüyada Badem Kırmak

İş ve ticaret hayatı ile tabir edilir. Rüya sahibi için yeni teklifler, yeni projeler ve yeni girişimler anlamına gelir.

Rüyada Badem Ağacına Çıkmak

Rüyada badem ağacına çıktığını gören kişinin, aralarında alacak verecek işi olan kimseye karşı üstün gelmesi ve hakkı olan malı ya da parayı alması şeklinde değerlendirilir. Rüya sahibi uzun bir bekleyişin mükâfatını alacaktır.

Mevsiminde görülen yeşil badem (çağla badem) temiz kazanca, Badem yemek sıhhate ve mala, Kuru badem muhabbete, Badem yemek mal elde etmeye, Badem ağacından badem toplamak ya da almak bir dava sebebiyle bir kimseden mal elde etmeye, Badem ağacı ev halkınaa karşı cömert, insanlara karşı cimri birine, Tatlı badem iman güzelliğine, Acı badem doğru söze, Badem yaprağı yemek devlet kapısından istifadeye delalet eder.Rüyasında badem yediğini gören kimse bolluğa kavuşur. Badem acı ise kısmet yüzünden kıskançlık olacağına işaret eder.Cabir’ül-Magribî’ye göre: rüyada badem görmek mal ve nimettir. Eger kabuklu ise mesakkate, iç ise kolayliga ve mala yorumlanir, Ibn-i Sirin’e göre, rüyada badem görmek mal, saglik ve rahatliktir. Tatli badem helal mala, aci badem ise haram mala delalet eder. Üzerine badem kabugu döküldügünü gören yeni elbise giyer. Bir baska rivayete görede: Rüyada badem görmek, kisinin hastaliklarinin sona ermesine veya vazifeden alinmasina isaret eder. Badem yesil olur ve mevsiminde görülürse hayra isaret eder. Tatli badem azligi ve çoklugu nisberince helal mala isaret eder. Rüyada badem yedigini gören kimse, düsmanliktan dolayi mal elde eder. Rüyada agaçtan bir badem kopardigini gören kimse, dava ederek cimri bir kimseden mal elde eder. Badem agaci görmenin tabiri ise etrafindaki insanlara cimri ve kendi çolukçocugu hakkinda cömert davranan bir kimsedir. Bademin tatlisi imanin halavetine, açisi da dogru söze isaret eder. Rüyada badem yiyen kimse vücudunun sihhatli olmasiyla beraber bir mala erisir. Badem agaci, yabanci bir kimsedir. Rüyada kendi üzerine badem kabugu saçildigini gören kimse elbise alir. Bazi tabirciler, kuru badem, ser ve üzüntüye isaret eder, dediler. Rüyada badem görmek, yakalanılan hastalığın tamamen geçeceğine, kimine görede büyük bir felekete, hırsızlarla karşı karşıya geleceğinize, badem yemek, mutluluk ve berekete işarettir.

Rüyada badem için Yorum Yok

Son Eklenen Rüya Tabirleri