Rüyada bağırsak görmek tabiriRüyada insanın bağırsağının ortaya çıkması gizlenmiş malı ortaya çıkartmaya ya da ailesinden birisinin veya rüya sahibinin şereflenmesine delalet eder. İnsanın rüyada bağırsaklarını yediğini görmesi kendi malını yediğini delalet eder. Başka bir insanın bağırsaklarını yediğini veya bir başkasının karnındaki şeyleri yediğini görmek, o kimsenin gizlenmiş malından almasına ve yemesine delalet eder. Bir tabirde bağırsakların çıktığını görmek, kızını evlendirmeye delalettir. Rüyada bağırsaklarının ya da sair uzuvlarının dışarı çıktığını, karnını yıkayıp uzuvlarını içeri soktuğunu görmek, Allah telalanın razı olduğu bir şekilde vefat etmesine delalet eder. Yıkadıktan sonra uzuvlarını içeri sokmamak da bu tevildedir. Karnından bir uzvun çıkması bir adam için yaptığı vasiyete delalet eder, denilmiştir. Başka bir tabirde karnın içindeki uzuvların dışarı çıkması gizli sırlarının ortaya çıkmasına, bir hükümdarın, halkının karınlarını yardığını görmesi onların gizli işlerini araştırdığına, karınlarındakini alması onların mallarını almasına delalet eder, denilmiştir.

Rüyada karnın belli yerinden karnını ve iç organlarını yardığını görmek çocuğu olmayan ve fakir kimse için hayra alamettir. Zira iç organların, çocuklar yerinde olması itibarı ile çocuğu olmayan kimse için çocuklara, iç organların ev eşyalarına kıyas edilmesi itibarı ile fakir kimselerin zenginleşmesine delalet eder. Başka birisinin iç organlarını ortaya çıkardığını

İki İslam Aliminden

rüyada bağırsak görmek hayra alamet değildir. Rüya sahibinin o kimseyle düşmanlığa varacak husumete girmesine ve gizli sırlarının ortaya çıkartılmasına delalet eder. Karnının yarıldığını ve içinin boş olduğunu görmek, kişinin evinin harabe olmasına, yalnız kalmasına ve çocuklarının helak olmasına delalet eder. Hasta kimselerde ise bu rüya ölüme delalet eder.

Nablusi (rahmetullahi a!eyh)’in tabiri: Rüyada bağırsakların ortaya çıktığını görmek, hanımlarının kızlarına veya ailesinin hastalanmasına delalet eder. Bağırsakların yarılması ölüme delalet eder. Bağırsak gizli mallara delalettir. Rüyada bir başkasının bağırsaklarını yediğini görmek, eğer rüya sahibi bir adamın ya da yetim çocuğun malına vekâlet ediyorsa, o maldan yer. Çok miktarda bağırsak yediğini gören kimse hazineler bulur.

Rüyada bağırsak görmek, rüya sahibinin aile yaşantısına, evliliğine, çocuklarına, anne babasına ve tabii olduğu topluma delalet eder. Rüya sahibinin hane içinde yaşadığı hoş olaylara ve nahoş olaylara, mutluluğa, sevince, üzüntüye ve hayal kırıklığına delalet eder. Bir yandan da hayatın olumsuz yönde değişeceği, karışıklıkların, kavgaların ve büyük gürültülerin çıkacağı şeklinde yorumlanır. Durağan ve iyi giden hayatın bozulacağına delalet eder.

Rüyada Bağırsak Yemek

Rüyasında bağırsak yediğini gören kişi, hıyanet içinde olacak ve gaflete düşüp, büyük yanlışlar yapacak demektir. Günaha saplanmaya, doğru yolu şaşırmaya, inancı ve sünneti terk etmeye, kötü ve inanmayan kullar arasında yer almaya, dine muhalefet edecek davranışlarda bulunmaya işaret eder.

Rüyada Bağırsaklarının Çıktığını Görmek

Rüyada bağırsaklarının dışarı çıktığını görmek, ayıp ve kusurlu işler yapmaya, kötülüğü ve hileyi sever olmaya, hata yapmaktan çekinmez hale gelip, arsız, yüzsüz, yolsuz ve hırsız kişilerle oturup kalkmaya tabir edilir.

Rüyada Bağırsak Kanseri Olduğunu Görmek

Rüyasında bağırsak kanseri olduğunu gören kişinin işleri bozulacak, kazancı kesilecek, şansı, kısmeti ve bahtı kapanacak demektir. Rüya sahibi büyük bir kıtlığın ve darlığın içine düşecek, borçları her geçen gün artarken, geliri de aynı hızla azalacaktır diye yorumlanır.

Rüyada Bağırsak Solucanı Görmek

Rüyada bağırsak solucanı görmek, rüya sahibinin hayatındaki işgüzar bir kişinin varlığına delalet eder. Bu kişi aileye yakın olan ve sürekli eve gelip giden, kötü niyeti olmayan fakat konuşmalarıyla huzur kaçıran bu nedenle de kendisinden haz edilmeyen bir kimse olarak tasvir edilir.

Rüyada İnsan Bağırsağı Görmek

Rüyada insan bağırsağı o görmek, rüya sahibinin bir kimsenin aracılığıyla menfaat elde edeceği ve mal sahibi olup, kazanca kavuşacağı anlamına gelir, bu rüya bazen de başkasının sırtından geçinmeye yorulur.

Kişinin malı ve eşidir. Bağırsağın dışarı çıkması hastalanmaya, Kendi bağırsağını yemek kendi malını yemeye, Dışarı çıkan bağırsağını bir güzel toplayıp karnını yıkayarak bunu yerine koymak şerefli bir ölüme, Bağırsak hastalığı çoluk cocuğunu güçlükle ggeçindirmeye, bu hastalıktan kurtulmak refaha kavuşmaya, bağırsakta gaz olması şüpheli kazanca yahut faiz yemeye, Bilinmeyen ve çok bağırsak hazine ya da beklenmedik mala, Bağırsağın kokması şüpheli kazanca delalet eder.Beklenmedik, umulmadık tatsızlıktır. Rüyasında karnının yarıldığını ve bağırsaklarının ortaya çıktığını gören kimsenin gizlediği hata ve günahları duyulur.Rüyada bagirsak görmek insanin ailesi, bulundugu topluluk veya milleti ile tabir olunur. Rüyasinda bagirsak yedigini gören kimseye bulundugu topluluktan mal ve menfaat gelir. Bir rivayete göre de büyük bir memuriyete ve ise girer. Cabir’ül Magribî’ye göre: Bagirsaklarinin karnindan disariya çiktigini görmek, alti sekilde yorumlanir: Rizk, is, haram mal, yardim isteme, kötü söz, çocuk. Bir rivayete göre de günahtan çekinme ve tövbeye delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada bagirsagin karindan disariya çikmasi, hanimlari bosamaya veya ailesinin hastaligina isaret eder. Bagirsak maldir. Bundan dolayi bagirsagini yiyen sahis kendi malini yer. Baskasinin karninda bulunanlari yedigini gören kimse, baskasinin malini yer. Bagirsaklarini veya karninda olan seylerin açiga çiktigini görse, yaninda sakli olan mali onun için asikareye çikar yahut onu ailesinin ileri geleni çikarir veya bizzat kendisi çikarir. Bir kimse rüyada karninda bulunan bagirsak ve diger seylerin disariya çiktigini ve onlari karnini yikadiktan sonra yine oraya koydugunu veya koymadigini görse, o kimsenin Allah (C.C.)’in nzasini kazanmak ugrunda öleceglne isaret eder. Kizi olan veya üzerinde bir vasiyet olan kimse, rüyada karnindan bir sey çiktigini görse, o kizi evlendirmek için çaba harcamasina isaret eder. Bazi tabirciler, karinda olan seyin disari çikmasi, sirri ifsa etmeye isaret eder, dediler. Bagirsak gizli maldir. Rüyada bir adamin bagirsagini yedigini gören kimse, bir yetimin malina vasi veya bir adamin malina vekil olursa, onlarin malindan yer.
Rüyada bağırsak görmek, çevrenizde yeni edineceğiniz dostlara arkadaşlara yorumlanır.

Rüyada bağırsak yediğini görmek, umulmadık bir yerden gelecek mala paraya yorumlanır.

Rüyada bağırsakların dışları çıktığını görmek, günahlardan tövbe etmeye işarettir.

Rüyada bağırsak için Yorum Yok

Son Eklenen Rüya Tabirleri