Rüyada başak görmek, Rüyada başak , Rüyada başak tabiri

Rüyada başak görmek tabiriRüyada insanın elinde tuttuğu ya da bir kabın içine koyduğu bir demet başak görmesi, başkasının kazancından geçinmeye veya ilim öğrenmeye delalet eder.

Bir insanın tarlasından dağınık halde başaklar topladığını gören kimse, tarla sahibinden dağınık mallar elde eder. Vakti olmadığı halde başakların hasat edildiğini görmek, o yerde ölüm olacağına ya da savaşa işaret eder. Eğer başaklar sarı ise, yaşlı kimselerin ölümüne yeşil ise, genç kimselerin ölmesine delalet eder.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada başak görmek katlanarak artan mala delalet eder. Biçilmemiş yeşil başak rızka ve bolluğa delalet eder. Kuru başak verimsizliğe ve kuraklığa delalet eder. Bazen buğday başaklan her başağın mükâfatın kat kat artmasına delalet ettiği gibi, sıkıntıya ve zorluğa da delalet eder. Başak görmek yıllara, aylara ve günlere delalet eder. Bazende dünya mallarına ve onların saklandığı yerlere delalet eder.

Sahibini tanıdığı ekinden ayrı ayrı başaklar topladığını gören kişi, onun sahibinden ayrı ayrı mala nail olur.

Rüyada başak görmek, bereket bulmak, bolluğa ve zenginliğe kavuşmak anlamına gelir. Rüya sahibi paradan ve nimetten yana hiçbir zaman mutsuz olmayacak demektir. Şans ve kısmet olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişinin işsizlik sorunu yaşamayacağına, işlerinde hep üstün başarılar elde edeceğine bu sayede de ticaret hayatında aranan özelliklerde kimselerden olacağına yorulur. Rüyada başak görmek, genel anlamıyla maddi gücün yerinde olmasına tabir edilir.

Rüyada Başak Tarlası Görmek

Rüyada başak tarlası görmek, hayallerin gerçekleşeceği, duaların da kabul olacağı anlamına gelir. Rüya sahibi dünya gözüyle arzularının ve dileklerinin gerçekleştiğini görecek demektir. Büyük mutluluk ve şans olarak değerlendirilir.

Rüyada Başak Ekmek

Rüyasında başak ektiğini gören kişinin çok istediği ve başarılı olacağına çok inandığı bir iş ile ilgili muradının olacağı yorumu yapılır. Rüya sahibinin iş başvurusu yaptığı ve hayalinin mesleği olduğunu düşündüğü işten olumlu geri dönüş alacağına yani muradına ereceğine delalet eder.

Rüyada Başak Toplamak

Rüyada başak toplamak, rüya sahibinin kendisine yakın olan bir kimseden zor anında destek göreceğine, onun sayesinde paraya ve mutluluğa kavuşacağına işaret eder. Rüyayı gören kişi, bu insanın gerçek dostu olduğunu da anlamış olacak demektir.

Rüyada Buğday Görmek

Rüyada buğday görmek de başak görmek ile aynı şekilde yorumlanır. Bolluk, bereket, şans, kısmet ve rızık ile yorulur. Rüya sahibinin kazancının ve mutluluğunun ömür boyu süreceğine, karşısına hayırlı kimselerin ve işlerin çıkacağına işaret eder.

Rüyada Buğday Ekmek

Rüyada buğday ektiğini gören kişi kendini hak yoluna adayacak, Allah katında makbul ve hayırlı bir kul olmak için kulluk görevlerini hiçbir şartta ve koşulda ihmal etmeyecektir. Dini bütün, merhameti ve imanı tam olan bir kişinin varlığı ile açıklanır.

Bakınız; Buğday.Başak bolluk, kısmet, para olarak yorumlanır. Rüyada bir tarlada bugday veya arpa basagi görmek, hayirli bir evlada sahip olacaginiza isarettir. Tarlada basaklari demet haline getirmek, çocuklarinizdan bir veya bir kaçinin askerlik veya evlenme isleriyle ugrastiginiza yorumlanir. Tarladan basak toplayarak bir araca yüklediginizi görmek, çocuklari-nizdan birisinin askerlik, evlenme veya memuriyet sebebiyle evden ayrilacagina isarettir. Rüyada basak görmek, hayra isaret eder. Eger evladiniz veya torununuz yoksa, hayirli bir evlada ve toruna kavusacagmiza isarettir.

Rüyada başak için Yorum Yok

Son Eklenen Rüya Tabirleri