rüyada testi görmek tabiriİbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada testi görmek, elinde mal çeviren münafık işçiye delalet eder. Testiden su içmek helal kazanca ve güzel geçime işarettir. Rüyada testinin yarısını içmek, ömrünün yarısının geçtiğine ve ne miktarca su içti ise o kadar ömründen gittiğine işaret eder. Diğer kaplardan su içmekte bu tevildedir.
Bir tabire görede, testi kadına ve hizmetçiye, testinin, yağ, bal ve süt ile dolu olması kilere, çantaya ve depoya delalet eder. Rüyada testi hiz­metçiye delalettir. Zira ayeti kerimede şöyle buyrulur.( Çevrelerinde, (hizmet için) ölümsüz gençler dolaşır; Maîn çeşmesinden doldurulmuş testiler, ibrikler ve kadehlerle.)600
Rüyada testiden su içtiğini gören kimsenin, cariyesinden çocuğu olur. Birçok testi görmek, sofralara hizmet eden kuvvetli hizmetçilere işaret eder. Rüyada büyük testi görmek, ev işlerini yapan kimseye, evin deposuna ve kilerine, eve su taşıyan kadına ve yolculuğa delalet eder.
Nablusi (rahmetullahi aleyh)”in tabiri: Rüyada ağzı dar bir testiden su içmek, bir cariyenin nefsinden emel almayı istemesine, elindeki testinin düştüğünü, testinin kırıldığını suyunun kaldığını görmek, hanımının hamile olduğuna, doğurduğu çocuğunun yaşayacağına hanımının ise öleceğine de­lalet eder.
Rüyada testi, bineğe ve hamarat kadına delalet eder. Testinin bakır­dan olması yüksek makamlara, şarap testisi adaletli kadına, şarap testisin­den içmek hanımı hayıztı iken cima yaptığına delalet eder. Rüyada testi görmek günahkâr kimse için tövbeye, hamile kimse için, erkek çocuğa işa­rettir. Testileri topladığını görmek cennete girmesine sebep olacak Salih amellere delalet eder. Rüyada testilerin kıymetinin arttığını gören kimse­nin, kadri kıymeti yücelir. Testi ve ona benzeyen kaplar, gülme ve eğlen­ceye de delalet edebilir.

Bir adam İbn-i sîrin (rahmetullahi aleyh)’in yanına gelerek “Rüyamda bir tarafından tatlı, bir tarafından tuzlu su içtiğim bir testi gördüm” deyince, İbn-i şirin (rahmetullahi aleyh) “Allahtan kork ey adam! Çünkü
Sen baldızının yanına çok sık gidiyorsun” şeklinde rüyayı tabir etti.
Hikâye edilirki bir adam ibni şirin (rahmetullahi aleyh) e gelerek, “Bir testinin ağzından sıkıntı ile su içtiğimi gördüm” dedi. İbni şirin (rahmetullahi aleyh) “Bir cariyeye zorla sahip olmak istiyorsun” dedi.
Bir defasında ise ibni şirin (rahmetullahi aleyh) rüyasında bir testiye ip bağlayıp kuyuya salan, testi dolduğunda ipin çözülüp testinin düştüğünü gören kimsenin rüyası anlatıldı.
ibni şirin (rahmetullahi aleyh) “ip güvencedir. Testi kadındır. Su ise fitnedir. Bu rüya o kişinin bir arkadaşını kendisine nişanlaması için bir kadına gönderdiğine, o kişinin ise hile ile o kadını kendi adına nişanladığına delalet eder.” dedi.
Bir başka adam gelerek, “Elimde su testisi tuttuğumu, testinin düşüp kırıldığını suyun ise kaldığını gördüğünü anlattı, ibni şirin (rahmetullahi aleyh) hanımın hamilemi? Dedi
Adam “evet” dedi. ibni şirin (rahmetullahi aleyh) hanımın ölecek çocuğun ise yaşayacak buyurdu

rüyada testi için 1 Yorum Var

Yorum Sahibi : sezer | Tarih : 2-Kasım-2015 | Saat: 07:57

rüyamda testinin kırıldıgını gördum ama bir başkası kırıyor idi 2,3 falan idi sonra testinin içinde su da var idi.

Son Eklenen Rüya Tabirleri