rüyada tevrat görmek tabiri



Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Tevrat okuduğunu an­cak ne okuduğunu bilmemesi, o kimsenin kaderiye veya cebriye mezhebin­den olduğuna delalet eder. Müslüman bir sultanın Tevrat okuduğunu gör­mesi, düşmanlarını mağlup etmesine veya onlarla kendi istediği bir şekilde anlaşma sağlamasına, âlim bir kimse ise ilminin artacağına veya heva ehli­nin yolundan gitmesine delalet eder.
Bazen Tevrat görmek, gurbette olan kişiyle buluşmaya, kaybettiği bir şeyi bulmaya veya Tevrat ehline delalet edebilir. Rüyayı gören kimse bekâr ise, kendi milletinden olmayan birisi ile evlenir. Tevrat görmek çok yolcu­luk yapmaya, hanımı hamile ise şüphe duyduğu bir çocuk doğurmasına, bekâr ise velisi olmadan evlenmeye, bazende o kişinin dini yaşantısının bozulmasına sebep olan kötü ahlaktı bir kimse arkadaşlık yapmasına delalet eder.
Rüyada kutsal kitap ve suhufları görmek, ehli için izzete delalet eder. Tevrat ve İncil’i görmek, Rasulallah efendimizi rüyada görmeye delalet eder.
Aynı şekilde bu rüya hıyanete, sözünde durmamaya ve ruhsatlarla amel etmeye delalet edebilir. Tevrat görmek ilme, hidayete ve hikmete, hamile kadının elinde Tevrat tuttuğunu görmesi, kız çocuğu doğuracağına delalet eder.

rüyada tevrat için Yorum Yok

Son Eklenen Rüya Tabirleri