rüyada tilki görmek tabiriİbni sirin(rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada tilki görmek, din ve dünya işlerinde hilekâr ve çok kurnaz olan adama delalet eder. Rüyada bir tilkinin kendisini kandırdığını görmek, alacaklısının kendisini kandırmasına, bir tilki ile çekiştiğini görmek akrabası olan birisi ile münakaşaya girmeye, bir tilki yakalamak istediğini görmek, eşinden kaynaklanan üzüntüye, tilki­nin kendisini kovaladığını görmek korkuya, bir tilki ele geçirdiğini görmek az sevdiği bir kadınla evleneceğine, tilki sütü içtiğini görmek hasta ise iyi­leşeceğine, hasta değil ise üzüntüsünün gideceğine delalet eder.
Bir tabire göre tilki müneccim veya doktora, tilkiye dokunduğunu görmek, cinlerden zarar görmeye, tilki eti yemek çabuk geçen hastalığa, tilki yakalamak düşmanına ve rakibine karşı üstünlük sağlamaya, tilki ile oynadığını görmek, kendisini seven ve kendisininde sevdiği eşine delalet eder.
Nablusi(rahmetullahi aleyh)’in tabiri; Rüyada tilki müneccim, doktor ve mühendislere delalet eder. Rüyada bir tilkiyi öldürdüğünü gören kimse, şerefli ve asil bir kadınla evlenir. Tilki görmek şerefli kadın ya da adam görmeye ya da kendisine yağcılık yapan hilekâr bir adama, zamansız işler yapan hilekâr ve tanımadığı bir düşmana ve hilekâr kadınlara delalet eder. Rüyada bir tilkiye hile yaptığını veya tilkinin tenasül uzvunu ısırdığını gör­mek, hanımının zina edeceğine, tilki derisi bulmak kuvvet ve zafere ya da hanımından kalacak mirasa, bir tabire görede tilki; faydalı şeylere, elbise­lere, bekârlar için evliğe delalet eder.

Hikâye edilirki; şairlik yapan bir adam Ebu Bekir Sıddık (radıyallahü anh)a gelerek, rüyada tilkiyi kandırdığını söyledi. Hazreti Ebu Bekir Sıddık (radıyallahü anh): “Senin yalancı bir adam olduğuna delalet eder.”dedi. Dahhak rüyasında doğu ve batınının tilkilerle dolduğunu ve onlara çobanlık yaptığını gördü. Rüyasını tabirciye anlattı. Tabirci; “senin zamanında hile ve sihir çoğalacak” dedi. Ve bu şekilde oldu.

rüyada tilki için Yorum Yok

Son Eklenen Rüya Tabirleri