rüyada topallık görmek tabiriİbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada sağ ayağının sakat­landığını, kırıldığını ya da yerinden çıktığını gören kimsenin gerçekte de o ayağında yara varsa oğlunun hastalanmasına delalet eder. Bu durumu sol ayağında gören kimsenin kızı varsa kızı nişanlanır. Kızı yoksa kız çocuğu olur.
Rüyada ayağının kırıldığını gören kişi yolculuğa çıkmak istiyorsa evinde otursun ve yolculuğa çıkmasın. Ayağının yerinden çıktığını görürse hanımı hastalanır. Ayaklarından birinin diğerinden daha uzun olduğunu gören kişi yolculuğa çıkar. Rüyada topal ya da yatalak olduğunu ya da ayaklarının ağırlaştığını gören kişi, arzuladığı şeyi yapmaya güç yetireme-mesine ve tevilde bu azalara nispet edilen akrabasının perişan olmasına delalet eder. Bazen topallık, dindarlığa ve ilmin artışına delalet eder. Adamın rüyada topal kadın görmesi noksan bir iş yapmasına delalet eder. Kadının topal erkek görmesi de böyledir. Topal ihtiyar görmek kişinin ça­lışmasının veya arkadaşının noksanlığına delalet eder.
Tek ayakla yürüdüğünü ve bir ayağını diğerinin üzerine koyduğunu görmek malının yarısını saklayıp yarısı ile çalıştığına delalet eder.

rüyada topallık için Yorum Yok

Son Eklenen Rüya Tabirleri