rüyada toprak görmek, rüyada toprak , rüyada toprak tabiri

rüyada toprak görmek tabiriİbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Toprak insanlara delalet eder. Çünkü insanlar topraktan yaratılmışlardır. Bazen toprak, davar ve binek hayvanlarına, dünya ve içindekileri ne, bazende fakirliğe, ölüme ve kabire delalet eder. Zira toprak ölülerin yatağıdır.
Rüyada toprak görmek, yeri kazıp toprak çıkardığını gören kimse hasta ise veya ya­nında hasta bir kimse varsa o kimsenin mezarına, yolcu ise yolculuğa, top­rak kazancına ve malına delalet eder.
Rüya sahibi evlenmeyi istiyorsa yeryüzü hanımına, kazmak bekârete, kazma aleti erkeğin tenasül uzvuna, toprak kadının malına veya bekâret zarına delalet eder. Rüya sahibi avcı ise kazmak tuzağa, toprak avına de­lalet eder. Rüya sahibinde bu durumlar yoksa o kimse talep ettiği bir şeyi kazanmak için hile yollarını kullandığına delalet eder.
Eli veya elbisesinin toz ve toprağa bulaştığını gören kimse, zengin ise malının gideceğine fakir ve muhtaç olacağına, borcu veya yanında emanet varsa sahiplerine teslim edeceğine, hasta ise kazancını sağlamaktan aciz kalıp, malını kaybedeceğine ve ölümüne, yere vurmak mudarebeye (mal ve iş ortaklığı) yere baston ile vurmak hayırlı yolculuklara delalet eder.
Bir tabire göre; toprakta yürümek mal talebine, toprağı toplamak veya yemek mal kazanmaya, arazi başkasının ise malda başkasının oldu­ğuna delalet eder, denilmiştir.
Toprak taşımak taşıdığı miktarca menfaate, evini süpürdüğünü ve top­rak topladığını görmek, hanımını kandırarak ondan mal alacağına, dükkâ­nından toprak toplamak kazancından mal biriktirmeye, toprak yuttuğunu görmek gelecek mala, evin çatısından toprak süpürdüğünü görmek hanımı­nın malının gitmesine delalet eder.
Gökten toprak yağması çok olmadığı sürece hayra alamettir. Evinin yıkıldığını ve üzerine evin toprağından ve tozundan bulaştığını görmek, miras malı alacağına, başına toprak koymak iftira ile mal kazanmaya, bir insanın gözüne toprak saçtığını görmesi, o kişinin kendisine bir iş yaptırmak için mal vereceğine delalet eder. Gökyüzünden çok toprak yağması azaba, dükkânını süpürdüğünü toprak ve kumaş çıkardığını görmesi taşınmaya de­lalettir.
Nablusi(rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada toprak üstünde yürü­mek, mal varlığı edinmeye delalet eder. Rüyada başına toprak saçan kim­seye üzüntü isabet etse de bu kişi Allah Tealaya üzüntü duyduğu meselede müracaat ve dua etmez. Toprak insanın ömrü ve hayatına, rızıklara, ekine, açlığa ve tokluğa delalet eder. Pak ve temiz bir toprağa oturduğunu gör­mek, mutluluk ve yardıma, bazen dinde şüphe etmeye, bazende yaratıldığı ve döneceği yer olan toprağa delalet eder.
Rüyada kadın ve toprağı beraber görmek, kendisinden şüphe edilen hamileliğe delalet eder. Toprak; suya, ateşe veya havaya veya teyemmüme ihtiyaç duyulan meşakkatli yolculuğa delalet eder. Bir kimsenin yüzüne toprak saçtığını görmesi, insanlara şiir ile övgüler yazmaya, ancak isteğine ulaşamamaya işaret eder.
Toprak ihtiyaçların süratle giderilmesine ve sözlerin yerine getirilme­sine de delalet eder.

rüyada toprak için Yorum Yok

Son Eklenen Rüya Tabirleri