rüyada tükürük görmek tabiriİbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri; Tükürük kişinin mal ve kud­retine delalet eder. Rüyada tükürdüğünü görmek, bir insana kötü sözler söylemeye, daima ağzından tükürükler çıktığını görmek, haram kazanca delalet eder. Bir duvara tükürmek, malını cihat yolunda infak etmeye ya da ticaret için harcamaya işarettir. Yere tükürmek arazi satın almaya, ağaca tükürmek bir yemini bozacağına ya da verdiği sözden döneceğine delalet eder.
Tükürüğün sıcak olması ömrün uzun olmasına, tükürüğün kuruması fa­kirliğe delalet eder.
Ağzından tükürük attığını görmek, ele geçecek ve sonradan kaybedi­lecek mala delalettir. Tükürüğün aktığını ve insanların onu topladığını gör­mek, ilminden insanların fayda göreceğine, tükürüğüne kan bulaştığını görmek, ilmine yalan karıştığına delalet eder. Ağzından çokça su aktığını görmek, geçiminin genişliğine, ticaretle uğraşan bir kimse ise, sadakaya delalet eder.
Ağzından akan tükürüğün genç bir adamın eline döküldüğünü görmek, sırlarının düşmanına açıklanacağına, kanla karışık olması sırdaşı olan kişi­lere yalan söyleyeceğine delalet eder.
Nablusi (rahmetullahi aleyh)”in tabiri: Tükürük kişinin gücüne dela­lettir.
Tükürüğünü koruduğunu görmek, akranlarının yaptığı ve kendisininde istediği bir şeyi yapmamaya ve konuşmasının azlığına delalet eder. Ağzın­dan köpükler çıktığını görmek, yalan sözlere ve fiillere işaret eder.
Rüyada tükürük, sözün, ilmin ve malın fazlasına, bazende dinlenmeyi istemeye, hastalığa ve izdivaca delalet eder. Tükürüğünün normalin dışında olduğunu gören kimsenin, mizacının bozuk olduğuna, tükürüğünün kesildi­ğini görmek, lezzet ve rahatının gitmesine, ya da çocuklarını kaybetmeye işaret eder.
Tükürüğünde kan olduğunu ya da balgam olduğunu veya bir insanın ya da hayvanın suratına tükürdüğünü görmek, bir kimseye hak etmediği bir söz söylediğine işaret eder.

rüyada tükürük için Yorum Yok

Son Eklenen Rüya Tabirleri